Zielona kawa – właściwości, smak, działanie

Zielona kawa? Jakie korzyści niesie ze sobą popularny ostatnimi czasy rodzaj kawy.

Zielona kawa – co to takiego

Kawa zielona to zwykła kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Po prostu kawa niepalona.

Wedle informacji podawanych przez producentów, zielona kawa redukuje łaknienie, a dzięki zawartości kofeiny i kwasu chlorogenowego przyspiesza spalanie tłuszczu i wspomaga odchudzanie. I faktycznie coś jest na rzeczy.

Zielona kawa dodaje także energii. Ma także podobno wspomagać redukcję cellulitu.

Ziarna zielonej kawy

Ziarna zielonej kawy

Można ją kupić w postaci kawy do zaparzania jak i w postaci suplementu z dodatkiem innych składników, potęgujących efekt spalania niechcianego tłuszczu.

Sam piłem zieloną kawę przez długi czas, 2 razy dziennie, w tym przed treningiem. Mogę powiedzieć że było i pobudzenie i potliwość. Generalnie korzystnie to wypływało na wygląd sylwetki, a nawet na samopoczucie.

Natomiast smak parzonej kawy zielonej jest szczerze mówiąc taki sobie. Można przywyknąć, zwłaszcza gdy ktoś lubi samą zieloną herbatę, to i w kawie zielonej znajdzie cień podobnych akcentów.

Co do odchudzania to jednak pamiętajmy, że podstawą są dieta i ćwiczenia. Dobre nawyki stosowane przez długi czas, a najlepiej na stałe. Produkty typu zielona kawa są cennym dodatkiem, ale wciąż tylko dodatkiem do całości.

Na koniec link do ciekawego „testu” zielonej kawy:

http://kif.pl/www/dietetyka/zielona-kawa-zmniejsza-wage-test/

Podsumowanie

Zielona kawa to ciekawy produkt, którego warto spróbować. Jest też jakoby „delikatniejszą” względem swojej palonej wersji.