Zero kalorii – Walden Farms

Koniec wyrzeczeń! Od jakiegoś czasu popularność zyskują produkty, które realnie pomagają wytrwać w diecie, nawet bardzo restrykcyjnej.

Cukier, tłuszcz, kalorie

Utarło się, że to co dobre jest nielegalne albo tuczące. To co smakuje, co jest dobre, zwykle obciążone jest masą zbędnych kalorii, czy to w postaci tłuszczu, czy też cukrów.

Kwestię tłuszczu z potraw smażonych można rozwiązać, choć niestety nie zawsze, dzięki sprayom do smażenia, o których już pisaliśmy:

https://life-in-the-gym.pl/spray-do-smazenia-dieta.html

Niestety o wiele trudniej jest z cukrami. I to nie tylko w kwestii potrwa słodkich, którym wielu w końcu ulega, ale nawet w przypadku np. keczupu, który zwykle także zawiera sporo cukru.

Innym przykładem są masła orzechowe – te w sklepach zwykle też są “skażone” cukrem i innymi zbędnymi dodatkami. Choć tę kwestię rozwiązuje masło orzechowe dla sportowców:

https://life-in-the-gym.pl/maslo-orzechowe-dla-sportowcow.html

Jest ono znacznie lepsze, ale zawsze należy pamiętać o jego kaloryczności. Walden Farms z kolei posiada w ofercie produkt o smaku masła orzechowego bez kalorii.

Zero kalorii od Walden Farms!

W tym miejscu doznajemy olśnienia. Firma Walden Farms dokonała istnego przełomu, oferując produkty 0 kcal. Dla wielu osób, którym jedzenie na diecie danego rodzaju wydaje się jałowe, dla osób które nie mogą opanować ochoty na słodkie, tego typu produkty to prawdziwe zbawienie.

Przykładem są słodkie syropy zero kalorii, dostępne w kilku smakach. Orzeźwiającym owocowym, lub znakomitym – karmelowym.

To świetny dodatek, osładzający naszą potrawę. Przykładem zastosowania może być np. omlet z płatków owsianych i białek jaj. Niektórzy niestety używają do niego dżemu. Nieco lepszym pomysłem jest miód.

Produkty zero kalorii firmy Walden Farms | Fot. www.sfd.pl/sklep

Produkty zero kalorii firmy Walden Farms | Fot. www.sfd.pl/sklep

Niestety miód dostarcza także cukrów i kalorii, podczas gdy syrop zero kalorii od Walden Farms znacznie wzbogaca smak naszego posiłku, nie wnosząc żadnych kalorii.

Rewelacja! Należy jednak mieć na uwadze, że produkty tego typu zwykle dostarczają względnie sporo sodu, co może mieć znaczenie dla przygotowania formy na scenę. Choć akurat większości z nas to zmartwienie nie dotyczy.

Szczegóły:

– Zero węglowodanów i kalorii
– Bez tłuszczu i glutenu
– Idealne dla diabetyków

Syropy zero kalorii firmy Walden Farms to doskonałe dodatki do wszelkich potrwa na słodko.

Dipy

Obok syropów znajdziemy także znakomite słodkie dipy, o innej, gęstej konsystencji, ale wciąż bez kalorii. Dostępne w świetnych smakach – czekolada, karmel, pianka cukrowa. Próbowaliśmy każdego – są świetne.

Jeszcze innym interesującym produktem są słodkie galaretki owocowe, oczywiście zero kcal.

Nie tylko słodkie

Ale nie tylko słodkie dodatki znajdziemy w ofercie. Podobnie jak w przypadku słodkiego, są osoby (w tym ja), którym ciężko oprzeć się słonym przekąską.

Jałowy ryż… no cóż. Niestety wszelkie dodatki, jak choćby keczup, majonez, sosy dostarczają zwykle sporo kalorii, cukrów prostych bądź niezbyt zdrowych tłuszczów.

Tutaj również możemy liczyć na wsparcie. W ofercie firmy Walden Farms znajdziemy keczup zero kalorii, choć ten wychodzi niestety trochę drogo.

Jest też majonez 0 kcal!

Walden Farms Mayo to doskonały delikatny i kremowy majonez do sałatek, kanapek, jajek gotowanych, itp. Całkowicie pozbawiony tłuszczu oraz węglowodanów.

Dla lubiących pikantny smak potrwa z mięsem, przygotowano sos BBQ.

Sos BBQ zero kalorii | Fot. www.sfd.pl/sklep

Sos BBQ zero kalorii | Fot. www.sfd.pl/sklep

Do kupienia tutaj:

http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=262&produkt=30422

Jeszcze innym dodatkiem jest dressing.

To wyjątkowy, gęsty, kremowy sos, pozbawiony zbędnych węglowodanów, cukrów, czy glutenu. świetnie nadaje się do sałatek, mięs, makaronów i innych dań obiadowych. Nie zawiera aspartamu.

Nie wszystkie smaki był udane, ale m.in. Caesar lub Coleslaw są – godne uwagi.

Zero kalorii to nie wszystko. Są też produkty białkowe jak makaron, a nawet… białkowe chipsy. A jest to bardzo interesująca alternatywa dla pysznych, ale jakże niezdrowych, zwykłych chipsów.

Podsumowanie

Przedstawione produkty są godne polecenia ze względu na ich przydatność w walce o utrzymanie odpowiedniego sposobu odżywiania.

Osoby które z powodów sportowych i/lub zdrowotnych muszą pilnować diety, unikać podjadania, mogą dzięki nim odnieść znaczące korzyści.

A zatem – smacznego!