Witamy na blogu! Czyli wpis na dobry początek.

Zima w pełni, ale nie na naszym blogu. U nas jest wiosna, ponieważ blog startuje do intensywnego życia, więc …

Witamy na blogu

Przede wszystkim witam! O tym jak mam na imię i jakie mam pasje napisałem już na podstronie O blogu. Pierwszy wpis to dobre miejsce, aby też rozwinąć tę garstkę informacji.

Startujemy

Większość publikowanych artykułów będzie mojego autorstwa. Niemniej jednak czasami pojawią się wpisy od innych osób – znajomych, z którymi połączyła mnie pasja.

I to właśnie pasja sprawiła, że postanowiłem w końcu uruchomić ten blog tematyczny. W końcu, ponieważ pomysł dojrzewa od dawna, ale realizację trzeba było zgrać z innymi obowiązkami – tak samo zawodowymi, jak i rodzinnymi.

Gdy brakuje dnia na wszystkie obowiązki i aktywności, ciężko było z organizacją tego wszystkiego, tym bardziej że nie jest to jedyny serwis, który prowadzę. Następowała stopniowa optymalizacja 🙂

Właśnie do tego dążyłem, aby móc coraz bardziej skupiać się na tym, co lubię robić, a nie tylko na tym, co muszę.

I tak oto startujemy.

Spring

Fot. By Daniel Schwen [CC-BY-SA-2.5], via Wikimedia Commons

To fantastycznie, ale o czym konkretnie będzie ten serwis?

Myślę że o możliwie jak największej liczbie aspektów związanych ze sportami siłowymi i sylwetkowymi, a nawet sportami walki. Nie powinno zabraknąć rzetelnej wiedzy o treningu, odżywianiu i wszystkich innych zagadnieniach, mających wpływ na końcowy efekt naszych starań.

Będą tematy typowo związane z kulturystyką, fitness i strong man. Będziemy pisać o odchudzaniu, budowaniu czystej masy mięśniowej, czy też zwiększaniu wyników siłowych lub wytrzymałościowych.

Jedzenie? Oczywiście. Liczę że uda się publikować ciekawe przepisy, tak aby dieta nie musiała być nudna czy niesmaczna.

I inne – mam nadzieję że sami Czytelnicy zasugerują ciekawe tematy do poruszenia na blogu.

Sami jesteśmy kowalami swojego losu, a także sylwetki. I idąc za myślą przewodnią (misją) bloga, będziemy starać się mówić nie tylko o siłowni, ale również o tym jak trzymać wygląd naszej sylwetki w naszych rękach, nie pozostawiając przypadkowi zbyt dużego pola do działania.

I co jeszcze?

Dodajmy do tego jeszcze dobre samopoczucie, ponieważ wiem z przykładu własnego i wielu innych ludzi, jak mocno trening połączony z odpowiednim odżywianiem potrafią oddziaływać na nasze zdrowie, samopoczucie i poziom energii.

Sam lubię mawiać, że chodzę na siłownię odpocząć 🙂 W tym sensie, że jest to dla mnie coś zbawiennego np. po całym dniu spędzonym przed komputerem, a czasami nie brakuje też stresu. Nie odpoczywam na siłowni w sensie dosłownym – nie chwaląc się zupełnie, na treningu potrafię sporo dźwignąć 🙂 I właśnie po to tam idę, by zrobić porządny trening.

Nigdy nie czuję się lepiej, niż po dobrze wykonanym treningu. I o to właśnie chodzi. Ma to działanie kojące dla ducha, jak i układu nerwowego, który intensywnie pracował i zmagał się z przeróżnymi rzeczami przez cały dzień. Nie ważne czy spędziłem go pracując przed komputerem, w samochodzie, wykonując prace fizyczne (sam miałem taki okres w życiu – zatem proszę nie myśleć że nie wiem o czym piszę), czy robiąc cokolwiek innego.

Różni ludzie z różnych grup zawodowych, którzy uprawiają jakiś sport, wiedzą dobrze o czym mówię (i jak często bywają nierozumiani przez ludzi nietrenujących).

Już sam ten temat, to temat rzeka …

 najlepsze odżywki na mase

Kilka słów o historii

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o cennych doświadczeniach z przeszłości, które zapewne będą pomocne przy tworzeniu bloga. Mianowicie byłem kiedyś aktywnym użytkownikiem i moderatorem na dwóch forach internetowych, związanych z tematyką niniejszego bloga. Z jednym z nich współpracowałem jako autor artykułów, których mam kilka na koncie.

Niestety oba fora już nie istnieją od kilku lat – a szkoda. Nie mniej jednak nawet elementy tych starych artykułów powrócą w nowej formie, odświeżone i uzupełnione o “współczesną” wiedzę.

Podsumowanie

To tyle na dziś w ramach przywitania. Zachęcam do czytania kolejnych wpisów, które są już w drodze.

Dziękuję za uwagę.