Ochrona stawów – co na stawy i więzadła?

Dlaczego należy mieć na wadze ochronę stawów? Jakie mogę brać suplementy na stawy?

Ochrona stawów

Stawy są bardzo ważne! Trening strongman, bieganie, aeroby, odchudzanie i preparaty anty-estrogenowe (mówiąc łopatologicznie mogą “wysuszać” stawy) – to wszystko nieustannie poddaje próbie nasze stawy i więzadła.

Naprawdę, będąc zajętymi budową masy czy siły, lub spalaniem tłuszczu, nie zapominajmy że dbanie o stawy jest NIE mniej ważne. Niestety samo ćwiczenie z rozwagą nie wystarczy.

Jeśli czujemy że coś jest nie tak, coś boli, kłuje i strzyka, pomyślmy o regeneracji stawów. To nie tylko kwestia dyskomfortu – ważne jest aby ten stan się nie pogłębiał.

Tutaj najprościej uzbroić się w odpowiedni suplement. Na rynku, w sklepach z odżywkami i w aptekach, znajdziemy całą masę różnych preparatów tego typu. Najprostszym z nich jest glukozamina.

Tu jednak dwie kwestie:

– uważajmy aby nie przepłacać (porównujmy preparaty, ilość składnika aktywnego vs cena),

– sama glukozamina, nie ujmując jej niczego, może nie spełnić naszych oczekiwań – warto rozważyć bardziej złożone preparaty (które wcale nie muszą być znacznie droższe), preparatów w których glukozamina jest tylko jednym z wielu składników.

Suplementy na stawy z mojego punktu widzenia

Tradycyjnie nie piszemy o środkach, których byśmy nie polecali – opiszę te wypróbowane, polecane najbardziej.

Pierwszym z nich jest stary, poczciwy i być może nie doceniany środek – bardzo dobre combo witamin i minerałów, a także Glukozaminy i Chondroityny, które są elementami chrząstki stawowej. Ich stosowanie działa pozytywnie na stawy.

Środek ten to Orange Triad od firmy Controlled Labs.

Mamy tutaj wiec poniekąd dwa w jednym. Jeśli stosujemy witaminy i minerały, możemy rozważyć wypróbowanie Orange Triad, który zadba także o nasze stawy.

Suplementy typowo na stawy

W przypadku gdy potrzebujemy czegoś “mocniejszego”, typowo na ochronę stawów i więzadeł, potrzebujemy preparatów stworzonych całkowicie do tego celu.

Chciałbym tutaj opisać dwa suplementy, coraz lepiej znane jako skuteczne i sprawdzone środki wspomagające regenerację naszych stawów.

Pierwszym jest może niepozorny – ale potężny – Nutrend Flexit. Drugim jest the King, czyli Animal Flex.

Nutrend Flexit drink – tania, prosta i smaczna ochrona stawów

Flexit przede wszystkim:

– regeneruje, chroni i odżywia tkankę łączną

– chroni stawy; torebki stawowe, chrząstki, ścięgna, więzadła oraz tkankę kostną

Nutren Flexit - znakomity środek na stawy | Fot. http://www.sfd.pl/sklep

Nutren Flexit – znakomity środek na stawy | Fot. http://www.sfd.pl/sklep

Optymalny skład – wysoka skuteczność!

Obok glukozaminy znajdziemy tam białko kolagenowe (hydrolizat żelatyny), które stanowi źródło szerokiego spektrum aminokwasów i peptydów współuczestniczących w tworzeniu kolagenu. Zapewnia właściwy rozwój, odżywia i chroni elementy stawowe. Poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci.

Ponadto zawiera siarczan chondroityny, który buduje i regeneruje tkankę łączną.

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem masy międzykomórkowej płynu stawowego w chrząstce. Dodaje miękkości, elastyczności i lepkości.

MSM (metylosulfonylometan) – jest to organiczny związek siarki, naturalnie występujący w organizmie człowieka. Bierze udział w tworzeniu struktury włókien kolagenu. Dzięki swym właściwościom przeciwutleniającym zabezpiecza uszkodzone chrząstki przed działaniem wolnych rodników, jednocześnie zmniejszając dolegliwości bólowe.

Dodatkowo produkt zawiera witaminę C (przeciwutleniacz, likwiduje wolne rodniki, uszkadzające powierzchnię chrząstek), witaminę D3, która zwiększa wysycenie tkanki kostnej wapniem, a także minerały wapń i magnez.

Flexit występuje w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Jest bardzo dobry w smaku.

Preparat zbiera wiele bardzo pozytywnych opinii. Jego atutem z pewnością jest cena.

Sam również stosowałem Flexit z bardzo dobrymi rezultatami.

Znam wszakże jeszcze potężniejszy produkt…

Universal Animal Flex

Mój nr 1 jeśli w dziedzinie ochrona stawów! Sam stosuję go przynajmniej 1-2 razy w roku, zwłaszcza w okresie na siłę, gdy używa się dużych ciężarów.

Również przed latem, gdy przychodzi do ostrzejszej redukcji i masy aerobów, staram się stosować Flex lub Flexit.

Animal Flex - król regeneracji stawów | Fot. http://www.sfd.pl/sklep

Animal Flex – król regeneracji stawów | Fot. http://www.sfd.pl/sklep

Anima Flex to suplement wzmacniający stawy, który dodatkowo:

– wspomaga regenerację po kontuzji

– skraca czas powrotu do zdrowia po urazach

– wzmacnia stawy, chrząstki, ścięgna i więzadła

Animal Flex to kompletny suplement stworzony z myślą o ochronie stawów. W chwili obecnej jest to najskuteczniejszy preparat wzmacniający struktury stawów, jaki jest dostępny na rynku.

Niezależnie od sportu jaki uprawiamy, Flex zadba o nasze stawy profesjonalnie!

Suplement jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku. Również dla osób starszych, cierpiących z powodu stawów, Animal Flex może okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Postawi “na nogi” nawet nieźle obolałe stawy!

Zalety Animal Flex’a to z pewnością bogaty skład i duże dawki składników aktywnych. Cena może jest dość wysoka, choć w ostatnim czasie bardziej przystępna. W cenie dostajemy puszkę z 44 pakietami. W stosunku jakoś / cena, produkt wypada naprawdę dobrze.

Zwykle wystarcza stosowanie jednego pakietu dziennie, np. rano, po śniadaniu.

Animal Flex do kupienia w dobrej cenie: TUTAJ.

Ochrona stawów – podsumowanie

Animal Flex, którego cena może na początku odstraszać, imponuje ilością składników i skutecznością. Sam powtarzam że nie znam nic lepszego na stawy. Ale gdy się pojawi – chętnie sprawdzę ten produkt!

Innym, bardzo dobrym, acz tańszym produktem jest Flexit. Nutrend ma bogate doświadczenie w tworzeniu tego typu preparatów.

Oczywiście w przypadku chorób i cięższych urazów stawów, nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty. Jednak poza tymi cięższymi przypadkami, opisane dziś środki mogą okazać się wystarczające dla potrzeb stawów nas – trenujących.

Grunt to dbać o zdrowie stawów i regenerować je, gdy zajdzie potrzeba.

Dziękuję za uwagę.