Na tej stronie prezentujemy podstawowe informacje o blogu.

Kto i po co?

Nazywam się Dominik i jestem założycielem oraz opiekunem niniejszego bloga. Na co dzień rozwijam małą firmę działającą w obszarze IT i e-commerce.

Mam wiele zainteresowań, ale największą pasją są dla mnie sporty siłowe i sylwetkowe (strongman, bodybuilding, fitness). I właśnie tą pasją chciałbym się tutaj dzielić.

Tematów, które będą tutaj poruszane i zgłębiane jest naprawdę wiele, m.in. trening, odżywianie, spalanie tłuszczu i budowanie czystej masy mięśniowej, czy też zwiększanie siły i wytrzymałości, ciekawostki i wiele innych.

Ja ze swojej strony chciałbym także zestawiać to co mówi teoria, z tym co się dzieje w praktyce. A to dlatego że oprócz poszerzania wiedzy teoretycznej, sam trenuję od wielu lat (choć zdarzały się drobne przerwy).

Tematy staram się opisywać “na chłopski rozum”.

UWAGA

Nie posiadam wykształcenia formalnego w tym kierunku i bazuję na tym, czego nauczyłem się na własną rękę. Zatem przedstawiane treści mają charakter jedynie informacyjny (wskazówki, przykłady, opinie).

Często staram się też wspierać radami osób wiedzących na dany temat więcej niż ja sam, dlatego czasami pojawią się wpisy autorstwa innych osób, nie tylko zaczerpnięte z innych źródeł / stron WWW, ale również artykuły osób działających w ramach współpracy ze mną.

W każdym razie mając jakiekolwiek wątpliwości zalecam skonsultować się z trenerem / dietetykiem, a nawet lekarzem, gdyż w kwestiach zdrowotnych nie ma żartów, choć młodym adeptom może wydawać się inaczej.

Tymczasem bardzo ważne jest upewnienie się, że nasz stan zdrowia pozwala na prowadzenie danego sposobu trenowania czy odżywiania.

Poza tym należy pamiętać, że wiele kwestii to sprawa indywidualna, i to co dobrze działa w przypadku danej osoby, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla innej. Dlatego wszystko należy robić “z głową”.

Dla kogo?

Mam nadzieję że dla każdego!

Misją tego bloga jest podnoszenie świadomości co do aspektów związanych z treningiem, dietą i suplementacją, a także obalanie pewnych mitów. Ponadto promowanie zdrowego stylu życia i pokazanie, że można wstać z kanapy, odstawić piwo i spędzać czas w zupełnie inny, ale przyjemny sposób.

Jakość

Dokładamy wszelkich starań, aby treści były rzetelne a jakość przekazu jak najwyższa. Czasem jednak mogą pojawić się błędy lub nieścisłości.

Jeżeli doświadczysz, Drogi Użytkowniku, takiej sytuacji, będziemy wdzięczni za informację.

Mam także kilka słów dla hater’ów – dla Was ten blog może również być przydatny. I to nie w celu pisania komentarzy niskich lotów – może zamiast tego ktoś wyłączy komputer i pójdzie na siłownię. To już duży sukces. Każde działanie jest lepsze od ciągłego narzekania i obwiniania innych za swoje niepowodzenia. Tymczasem wszystko jest w naszych rękach, choć czasami potrzeba czyjejś rady lub po prostu impulsu na zachętę.

A co do zasad komentowania, zostały bliżej wyjaśnione w Polityka Prywatności i Regulamin.

Życzę miłego czytania i owocnych treningów!