Modafinil i Adrafinil. Dobry nastrój i motywacja. Prawie jak NZT w filmie “Jestem Bogiem”?

Limitless czy też “Jestem Bogiem” i cudowna pastylka, dzięki której wszystko stawało się możliwe. Czegoś takiego nie ma, JEDNAK gdyby szukać środka choć trochę “podobnego”, to warto zerknąć bliżej na Modafinil lub Adrafinil.

Modafinil i Adrafinil?

Zdecydowanie to bardzo interesujące środki, zwłaszcza dla kogoś, kto szuka “powera”, kopa do działania, skupienia, motywacji. Oraz oczywiście walki z sennością i znużeniem, które wielu ludziom wchodzą w drogę. Czy nie zdarza się nam “zamulać” w ciągu dnia?

Kawa? Jasne! Tyle tylko, że po jakimś czasie jej nadużywania, działanie kawy staje się dość przeciętne. A dodajmy do tego przemęczenie, stres, przepracowanie, duże ilości nauki, itd… W końcu człowiek czuje się jak dętka, a kawa zdaje się nie działać.

Albo jeszcze gorzej – człowiek mógłby spać całymi dniami. A mimo to i tak być niewyspanym. Być może szukamy sposobów podniesienia poziomu skupienia i motywacji, przełamania senności i ogólnie poprawy samopoczucia. Być może czujemy że dopada nas jakaś depresja…

Co można zrobić?

A na przykład przyjrzeć się takim właśnie środkom jak Modafinil i Adrafinil. Ten pierwszy jest silniejszy, działa mocniej, oraz niestety jest na receptę, a jego stosowanie jest nieco bardziej ryzykowne. Adrafinil to nieco bezpieczniejsze, łagodniejsze rozwiązanie. Z pewnością godne polecenia na początek. Działanie na dany organizm może być różne. Generalnie warto wybadać najlepszą dawkę dla siebie, a z pewnością będzie ogień 🙂

Adrafinil jest substancją nootropową o właściwościach pobudzających, która została odkryta przez grupę francuskich naukowców w latach 70-tych. Zażywanie Adrafinilu stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, a w efekcie podnosi czujność bez uczucia nerwowości, jakie wywołują inne środki pobudzające.

Adrafinil jest cząsteczką Modafinilu z grupą hydroksylową na azocie w części amidowej. Enzymy w ludzkim organizmie „odcinają” od niego grupę hydroksylową z przegrupowaniem tworząc Modafinil. A zatem po spożyciu Adrafinil zostaje w organizmie przekształcony w Modafinil.

Proces ten zachodzi w wątrobie. Pomimo tego, że nie wykazano negatywnych skutków zażywania adrafinilu na wątrobę, to jednak bezpiecznie jest w czasie jego przyjmowania stosować również suplementy / leki osłaniające wątrobę.

Ogromną zaletą Adrafinilu jest jego dostępność BEZ recepty. Modafinil niestety wymaga już recepty.

Dawkowanie

Adrafinil należy przyjmować tylko w zalecanych dawkach, które wynoszą 200-300 mg dziennie. Polecam zacząć od dawki minimalnej i określić najlepiej działającą w naszym przypadku. Np. w moim 600mg sprawuje się znakomicie. W okresach gdy stosuję adrafinil, przyjmuję go 3 razy w tygodniu. Robi robotę.

Ważne jest, aby nie przyjmować adrafinilu ani modafinilu ciągle. Stosujmy cykle, nie bierzmy adrafinilu codziennie. Po dłuższym czasie stosowania zróbmy przerwę.

Adrafinil oraz Modafinil

Adrafinil oraz Modafinil

Modafinil jest metabolitem Adrafinilu. Stąd też działa szybciej, dłużej oraz mocniej (przyjmujemy od razu czysty modafinil). Środek ten znacząco wzmaga koncentrację, pozwala zwiększyć produktywność oraz motywację przy jednoczesnym zmniejszeniu potrzeby na odpoczynek(!). Modafinil jest ogólnie uważany za jeden z najskuteczniejszych środków psychostymulujących.

W przypadku modafinilu działania niepożądane jakie mogą (choć oczywiście nie muszą) wystąpić, to: lęk, zawroty głowy, bóle głowy, nudności i zaburzenia snu. Odnotowano kilka przypadków reakcji alergicznych, do których należą (między innymi) pęcherze lub obrzęk skóry, świąd lub opuchlizny (szczególnie w okolicy twarzy), języka i gardła), wysypki skórne, zawroty głowy lub trudności w oddychaniu. Jeśli wystąpi i nasili się którykolwiek z powyższych objawów niepożądanych, lepiej skonsultować to z lekarzem.

Dawkowanie

Podstawowa dawka modafinilu to 200mg. Tak samo jak w przypadku adrafinilu, ważne jest określenie najlepszej, indywidualnej dawki, oraz stosowanie środka cyklicznie.

https://www.youtube.com/watch?v=yhhqq7FY9sg

Najważniejszą i wręcz bezcenną zaletą modafinilu/adrafinilu jest to, że pobudzenie i/lub redukcja snu wywołane za ich pomocą NIE powodują długu sennego! To znaczna przewaga nad “zwykłymi” legalnymi stymulantami. To nie narkotyk. To lek.

Linki

http://nootropy.pl/2015/11/16/czym-jest-adrafinil-i-czy-jest-calkowicie-bezpieczny

http://blog.muscle-zone.pl/adrafinil-vs-modafinil-porownanie

http://neuroexpert.org/wiki/adrafinil

Gdzie kupić modafinil?

Zarówno z uzyskaniem recepty, jak i ze znalezieniem dobrego źródła, aby kupić modafinil bez recepty, są niestety problemy. Modafinil oferowany jest na wielu zagranicznych stronach (np. z UK). Warto poszukać w google stron, jak i opinii o nich.

Znacznie łatwiej jest dostać adrafinil.

Gdzie kupić adrafinil?

Ten bez większych problemów znajdziemy w sieci. Ze swojego doświadczenia polecam ten sklep.

Modafinil i Adrafinil – podsumowanie

Zastrzyk mega mocy dla Kowalskiego? To możliwe. Generalnie środki tego typu mogą być bardzo pomocne dla każdego, kto działa na wysokich obrotach. Shift work czyli praca zmianowa, senność w ciągu dnia, problemy ze snem, potrzeba szybkiej nauki lub wykonania ogromnych ilości pracy… W tych i innych przypadkach nieocenioną pomocą może okazać się zastosowanie adrafinilu (lub modafinilu, jeśli mamy możliwość).

Pozdro!