Interesujące walki na KSW 25

Witam! Było już trochę historii, za to dziś skaczemy na szybko do KSW 25, czyli świeżego i emocjonującego wydarzenia.

KSW 25

Lubię walki KSW, zawsze gdy kończy się jedna gala, ja już czekam na kolejną. No i zleciało. Cieszę się na kilka interesujących walk MMA.

KSW 25

KSW 25 | Fot. www.konfrontacja.com

Nie ma co debatować za długo, jedynie podzielę się swoimi myślami na temat poszczególnych walk.

Piotr Strus vs. Matt Horwich

Czyli nasz młody fighter kontra weteran z USA. Walka ciekawa, i tak jak w przypadku kilku innych trudno spekulować, bo może być bardzo różnie.

Ja liczę ze tym razem Piotrowi się powiedzie!

Kamil Waluś vs. Oli Thompson

Walka dwóch byłych zawodników strong man. Nie odbyła się na poprzedniej gali z powodu kontuzji Walusia.

Thompson pokazał świetną walkę i waleczność w starciu z Karolem Bedorfem. Kamil jak dotąd radził sobie znakomicie i ciekawi mnie, jak sobie poradzi z Anglikiem. Oli Thompson prezentuje zupełnie inną sylwetkę, jego rywal jest nieco cięższy, ale też bardziej otłuszczony, przez co bywa krytykowany.

Jednak widać że po trochu pracuje i nad tym. A jak by nie było, to pomimo warstwy tkanki tłuszczowej i tak dysponuje sporą masą mięśniową i siłą.

Ale to jest MMA, liczy się walka. O ile żaden nie popełni trywialnego błędu, możemy spodziewać się ostrego “mordobicia” dwóch twardych kolosów.

Szczerze mówiąc nie mam tutaj faworyta, zatem: niech wygra lepszy!

Krzysztof Kułak vs. Abu Azaitar

Świetnie że znowu zobaczymy Krzysztofa Kułaka, uwielbiałem jego efektowne wejścia do ringu i walki. Mam nadzieję, że rozprawił się na dobre z kontuzjami i teraz rozprawi się w swoim stylu z Azaitarem.

Rafał Moks vs. Luiz Ricardo Simon

Tutaj również spodziewam się konkretnej walki. Rafał Moks może mieć w tym starciu ciężko, ale stawiam na niego.

Aslambek Saidov vs. Daniel Acacio

Czyli ostre starcie (i walka o pas). Można rozważać różne argumenty, myślę jednak że Saidov poradzi sobie z Brazylijczykiem.

Mamed Khalidov vs. Ryuta Sakurai

Walka wieczoru, czyli rewanżowe starcie Mameda z samurajem. Zapewne obaj będą chcieli potwierdzić swoją klasę i zawalczą na wysokim poziomie o honor i jednoznaczne rozstrzygnięcie.

Interesująca walka, ja mimo wszystko stawiam na Mameda.

Dzieje się, a więcej w serwisie: http://www.konfrontacja.com/

Podsumowanie

Tym samym kończę moje krótkie rozważania o nadchodzących starciach fighterów. Jakby nie było, to jest MMA i zdarzyć może się praktycznie wszystko.

Tags:KSW, mma