Gdzie kupować suplementy diety? Bezpiecznie i tanio?

Wygląda na to, że ludzie mają takowy dylemat, ponieważ czasami otrzymujemy pytania właśnie tego typu. Staramy się więc krótko i konkretnie odpowiedzieć…

Gdzie kupować suplementy diety?

Bezpiecznie i tanio.

Bezpiecznie

To znaczy od rzetelnego sprzedawcy, który na pewno wyśle towar gdy otrzyma przelew. Z dobrego źródła, mając pewność że faktycznie w opakowaniu otrzymamy to, co zamówiliśmy.

Tanio

To oczywiście względnie, ponieważ nie jest tajemnicą że odżywki i suplementy diety do najtańszych produktów nie należą. Stąd też najlepiej gdy osoba wie co, po co i jak stosować. Chodzi jednak tutaj o po prostu względnie niskie ceny, bez przesadnie dużych marż.

I tutaj właśnie dochodzimy do zakupów z Internecie, które z roku na rok nabierają na znaczeniu i popularności.

W e-sklepie lub na aukcji dostajemy zwykle pełny opis produktu, zdjęcia, opinie innych użytkowników. Dodatkowo liczymy na dobre ceny.

Suplementy dla sportowców | Fot. Sérgio Raul Abreu (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0], via wikimedia.org

Suplementy dla sportowców | Fot. Sérgio Raul Abreu (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0], via wikimedia.org

Sklepy lokalne

Zwykle w swoim mieście możemy znaleźć nawet kilka punktów / sklepów, w których można kupić suplementy diety. Ma to oczywiście zalety! Widzimy produkt, jego datę ważności. Możemy zwykle także liczyć na porady. Możemy po prostu pójść i się rozejrzeć. To z pewnością zalety sklepów stacjonarnych .

Oczywiście warto mieć porównanie cen.

Ja sam lokalnie kupuję coraz rzadziej. Jakby z roku na rok – to taki już trend. Pomyśleć że wiele lat temu nie wyobrażałem sobie kupować takich rzeczy przez internet.

Oczywiście nadal kupuję lokalnie, jednak raczej drobne rzeczy. Większe zakupy robię przez internet. Kalkulacja jest prosta – wygoda, dobre ceny i oszczędność czasu – mogę po prostu robić swoje w oczekiwaniu na przesyłkę. Robiąc zakupy możemy spokojnie się zastanowić i porównać produkty. No i nie trzeba tachać worka supli 🙂

Wiele różnych suplementów można kupić także w aptekach, choć trzeba porównać ceny i sprawdzić czy się to w ogóle opłaca w tym przypadku.

Allegro

Czy Allegro jest odpowiedzią na kwestię: gdzie kupić suplementy diety? Tak, to jedna z opcji. Dawniej przestrzegano przed zakupem suplementów i czasem słusznie. Również obecnie – sprawdzajmy dobrze, aby nie naciąć się na nierzetelnych sprzedawców, a co ważniejsze – na dziwne środki niewiadomego pochodzenia. Np. magiczne ziółka na odchudzanie w 2 tygodnie…

Kupujmy znane nam produkty, znanych nam firm.

Jednak grunt to sprawdzony sprzedawca. Ja również takiego miałem – kupowałem m.in. masła orzechowe czy też produkty typu zero kcal. Zwłaszcza gdy było ciężko o takie produkty w moim ulubionym sklepie.

Innym dobrym przykładem jest spray do smażenia. Bywały okresy z problemową dostępnością sprayów w sklepach. Allegro uratowało sytuację.

Warto sprawdzać jednak sprzedawcę – opinie o nim, itp. Zwykle o wiele więcej zaufania budzi sprzedawca, który na Allegro działa tylko dodatkowo – posiada bowiem także normalny sklep internetowy z odżywkami. A czasem nawet także sklep lokalny w swoim mieście.

Rzetelny sprzedawca i żaden problem z Allegro – nie straszne nam wtedy opinie paranoików.

Sklepy internetowe

Czyli mój faworyt. Dobry sklep internetowy to bardzo dobre miejsce do zakupu suplementów i odżywek.

Dobrze jeśli sklep podaje datę przydatności produktu – to bardzo ważne. Dobrze również jeśli widzimy stan magazynowy – czyli wiemy że produktu “starczy dla nas” i nie będzie trzeba czekać wielu dni na dostawę do sklepu, a później do nas.

Przez lata korzystałem z różnych e-sklepów, jednak zwykle się składało tak, że po jakimś czasie szukałem innego. Po prostu zdarzały się wpadki typu pomylone produkty, brak jakiejś zamówionej pozycji, brak kontaktu w przypadku wydłużonego czasu na skompletowanie zamówienia, czy inne komplikacje.

Od dobrych kilku lat jeden sklep mnie nie zawodzi, stąd polecam do z absolutnie czystym sumieniem. Jest to Sklep Sportowego Forum Dyskusyjnego (SFD).

Dlaczego?

Myślę że najważniejsze powody to bardzo bogata oferta produktów, w której także w miarę często pojawiają się nowości. Produkty i ich dawkowanie jest zwykle bardzo dobrze opisane.

To duża, rzetelna firma i wiemy co kupujemy.

Największe zalety to bardzo dobre ceny i szybki czas realizacji. Jakość pakowania paczek również bardzo wysoka – nie zdarzyło się, abym otrzymał uszkodzoną paczkę.

Sklep SFD

Sklep SFD

Czyli No Fakes, dobre ceny i kontakt z obsługą. Są również kupony rabatowe, atrakcyjne zniżki i promocje, wyprzedaże i darmowa dostawa przy większych zamówieniach.

Nigdy nie było problemów, i za pewne to wszystko sumuje się w fakt, iż korzystam ze sklepu już tyle lat. I polecam go innym.

Gdzie kupować suplementy diety – podsumowanie

Konkretnie – w dobrym sklepie internetowym. Ta opcja to mój nr 1.

Tym bardziej, jeśli myślimy o sporych zakupach. Solidny i sprawdzony sklep internetowy pozwoli oszczędzić nam cenny czas i pieniądze.

Dziękuję za uwagę!