<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: regeneracja, poprawa jakości snu, zwiększanie poziomu testosteronu i libido, siła

ZMA to opatentowana, niesterydowa formuła wpływająca na zwiększenie wydzielania własnego testosteronu. ZMA jest także traktowany jako preparat przeciwdziałający osłabieniom związanym z dużym wysiłkiem fizycznym.

ZMA wpływa korzystnie na jakość snu i regenerację. Przeciwdziała negatywnemu wpływowi kortyzolu na nasze mięśnie, który to powoduje ich rozpad. Jest zalecane wszystkim trenującym osobom oraz obciążonym sporym wysiłkiem fizycznym.

Formuła ZMA to specjalna forma cynku i magnezu oraz witaminy B6. Ta formuła witaminowo-mineralna wykazuje się wysoką biodostępnością.

Cynk to pierwiastek śladowy, wpływający na właściwy przebieg syntezy testosteronu. Niedobór tego minerału w organizmie w przypadku dużych wysiłków fizycznych, może hamować syntezę męskich hormonów płciowych. Ponadto cynk jest składnikiem wielu enzymów regulujących metabolizm białek i węglowodanów.

Magnez to minerał, który współuczestniczy w procesach energetycznych, zapewnia prawidłową pracę enzymów, usprawnia działanie serca i układu krążenia. Wpływa na mechanizmy obronne organizmu.

Witamina B6 wpływa na przemianę aminokwasów, tłuszczów i węglowodanów, a także na poziom energii. Jest niezbędnym elementem wielu hormonów i enzymów.

Scitec ZMB6 | Fot. scitecnutrition.com

Scitec ZMB6 | Fot. scitecnutrition.com

Skuteczność ZMA została potwierdzona laboratoryjnie. Właściciel patentu na ZMA wykazuje, że suplement tego typu powoduje wzrost poziomu testosteronu oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1), a także poprawę jakości snu. To wszystko wiąże się z poprawą formy psychofizycznej.

Cechy suplementu ZMA

– poprawia jakość snu

– działa uspokajająco na układ nerwowy

– wpływa na zwiększenie wydzielania testosteronu oraz wzmocnienie libido

– pomaga poprawić koncentrację, wydolność i siłę organizmu

– zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

ZMA | Fot. trec.pl

ZMA | Fot. trec.pl

ZMA jest dostępne na rynku w postaci mono-preparatu, jak i preparatów wieloskładnikowych, ukierunkowanych na podnoszenie poziomu męskiego hormonu płciowego testosteronu oraz poprawy jakości snu. ZMA zwykle stosuje się na noc, przed snem.

ZMA vs MBZ vs ZMBxyz

Co znaczą te nazwy? Generalnie produkty zawierające ZMA mogą występować pod innymi nazwami. Jest to taka sama formuła, jednak zastosowanie innej nazwy dla produktów pozwala ominąć wykorzystanie opatentowanej nazwy ZMA. Dzięki temu produkt jest po prostu tańszy.

Polecane produkty z kategorii ZMA

Scitec nutrition – ZMB6

Olimp – Chela MZB Sport Formula

ActivLab – ZMA

SFD – ZMA g

Fitness Authority – ZMA

Trec – Testosterone Booster – TRIBULUS + ZMA GRATIS

Dymatize – Z Force

UNS – ZinMag B6

Ostrovit – MgZB

Zobacz także:

Artykuł: Ile snu potrzebujemy? Ile spać? Ile śpią ludzie sukcesu?

Encyklopedia suplementów diety: Magnez

Tribulus

DAA

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów