<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: siła, masa, regeneracja, wytrzymałość

Vitargo to opatentowana formuła węglowodanowa, zawierająca charakterystyczny rodzaj węglowodanów o bardzo dużej masie cząsteczkowej (amylopektyny).

Struktura polimerów glukozy (jak amylopektyny zawarte w Vitargo) ma istotny wpływ na tempo ich trawienia w przewodzie pokarmowym (także lepsza dostępność dla enzymów trawiennych). Węglowodany w tej formule nie wykazują tendencji do zalegania na żołądku i powodują szybkie uzupełnienie glikogenu mięśniowego po spożyciu. Vitargo pozwala zatem w szybkim tempie uzyskać nad-kompensację składników energetycznych.

Prawdziwe Vitargo potrzebuje jedynie tylko około kilkunastu minut, aby większość wypitego produktu opuściło żołądek!

Vitargo | Fot. trec.pl

Vitargo | Fot. trec.pl

Vitargo jest głównym składnikiem wielu specjalnie opracowanych preparatów węglowodanowych, dostępnych w różnych smakach, z dodatkiem elektrolitów, aminokwasów lub kreatyny.

Vitargo jest szczególnie polecane sportowcom dyscyplin wytrzymałościowych, zarówno w okresie przed jak i po-wysiłkowym, a także każdemu, kto chce dostarczyć dobrego paliwa dla swoich mięśni, w postaci wysokiej jakości węglowodanów.

Vitargo przygotowane w formie napoju można stosować przed, w czasie wysiłku oraz po sesjach treningowych. Będzie najlepszym wyborem dla kulturystów do spożycia wraz z aminokwasami po treningu siłowym, przed treningiem aerobowym, aby zanim zacznie się spalanie tkanki tłuszczowej np. na bieżni, zahamowany został katabolizm i rozpoczęła się odbudowa mięśni.

Vitargo działa bardzo szybko, choć nie jest cukrem prostym jak Dekstroza. Innymi słowy bardzo szybko zaczyna karmić nasze mięśnie, a nie mięśnie plus tkankę tłuszczową.

Cechy odżywek typu Vitargo

– jedyny w swoim rodzaju, specjalnie skomponowany preparat węglowodanowy

– znakomite źródło równomiernie uwalnianych węglowodanów

– uzupełnia zapasy glikogenu

– zwiększa wytrzymałość organizmu podczas ciężkiego i długotrwałego wysiłku fizycznego.

Ten kompleks węglowodanów wyraźnie wpływa na wzrost intensywności treningowej oraz znacząco zwiększa wytrzymałość organizmu podczas ciężkiego i długotrwałego wysiłku fizycznego.

Odżywki typu Vitargo zwykle mają dobre lub bardzo dobre smaki. Nieco trudniej jest z rozpuszczalnością, ale nie jest to problem biorąc pod uwagę pozytywne cechy tego typu odżywek.

Vitargo nie bez powodu uchodzi za ekskluzywne źródło węglowodanów. Jakość i zalety Vitargo wiążą się jednak z ceną, która jest zdecydowanie wyższa niż ma to miejsce w przypadku “zwykłych” odżywek typu Carbo.

Vitargo jest wyjątkowo efektywnym oraz cenionym źródłem energii, i z pewnością jest warte wypróbowania na sobie, dla porównania z innymi odżywkami węglowodanowymi. Wielu ludzi po wypróbowaniu Vitargo pozostaje przy nim.

Dawkowanie Vitargo uzależnione od indywidualnych potrzeb.

Polecane produkty z tej kategorii

Fitness Authority – Vitarade EL

Trec – Vitargo electro-energy

Scitec nutrition – VITARGO CRX 2.0

Zobacz także:

Odżywki węglowodanowe

Carbo (kompleks węglowodanów)

Dekstroza (glukoza)

Artykuł: Węglowodany

http://www.vitargo.com.pl

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów