<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: regeneracja, zwiększanie poziomu testosteronu i libido, działanie antyoksydacyjne, siła

Tribulus Terrestris jest obok ZMA najpopularniejszym suplementem, stosowanym w celu poprawienia poziomu produkcji testosteronu oraz regeneracji.

Tribulus terestris to gatunek rośliny z rodziny parolistowatych (Buzdyganek naziemny). Występuje powszechnie na terenie Australii, Afryki, Azji oraz Europy. Roślina wykorzystywana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej jako środek tonizujący.

Stosowany przede wszystkim jako środek działający na nadciśnienie, zaburzenia oddawania moczu, stany zapalne gruczołu krokowego oraz choroby układu krążenia.

W sporcie Tribulus używany jest jako środek podnoszący poziom hormonów anabolicznych. Obniża poziom cholesterolu we krwi i wspomaga pracę wątroby oraz nerek.

Czynnikiem aktywnym jest przede wszystkim saponina. W badaniach na izolowanych tkankach wykazano, że roślina ta wzmaga erekcję i działa jako afrodyzjak na niektóre gatunki zwierząt.

Mechanizm działania nie jest do końca poznany. Przypuszcza się, że protodioscyna (saponina) powoduje uwalnianie tlenku azotu w ciałach jamistych penisa oraz podnosi poziom testosteronu, dihydrotestosteronu i dehydroepiandrosteronu we krwi.

Olimp Tribusteron z wysoką dawką Tribulusa | Fot. eu.olimp-supplements.com

Olimp Tribusteron z wysoką dawką Tribulusa | Fot. eu.olimp-supplements.com

Tribulus terrestris zawiera w sobie związki zwane saponinami, indolami i polifenolami. Substancje te hamują aktywność enzymów przetwarzających anaboliczny testosteron. Dzięki czemu zapobiega ginekomastii – przerostowi gruczołów sutkowych u mężczyzn, oraz łysieniu spowodowanego podwyższonym poziomem złego 5-a-dihydrotestosteronu (DHT).

Buzdyganek pobudza także spermatogenezę u mężczyzn. Zwiększa retencję azotu, pobudza syntezę białek, zapobiega stłuszczeniu organów wewnętrznych, łagodzi objawy andropauzy. Wzmacnia organizm i niweluje uczucie zmęczenia.

Tribulus sprawdza się w obszarze podnoszenia poziomu testosteronu (męskiego hormonu odpowiedzialnego za poziom libido), dzięki czemu ma wpływ na poprawę jakości życia seksualnego. W naturalny sposób podnosi poziom hormonów anabolicznych, pozwalając sportowcom w legalny i bezpieczny sposób korzystać z dodatkowych porcji anabolicznego testosteronu.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna, oraz właściwa suplementacja to elementy, które pozwolą utrzymać nasz poziom testosteronu na wysokim poziomie.

Tribulus Terrestris firmy Trec Nutrition | Fot. trec.pl

Tribulus Terrestris firmy Trec Nutrition | Fot. trec.pl

Skoncentrowany ekstrakt zioła Tribulus Terrestris jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Cechy suplementów zawierających Tribulus Terrestris:

– skoncentrowana dawka ekstraktu z Tribulus Terrestris w każdej kapsułce

– stymuluje wydzielanie testosteronu

– zwiększa siłę i masę mięśniową

– podnosi wydolność treningową

– wpływa na lepszą regenerację potreningową

– powoduje wzrost libido – zwiększa sprawność seksualną

Tribulus terrestris w postaci ekstraktów (od kilkunastu do 90% zawartości składników aktywnych), dostępny jest zarówno w postaci mono-preparatów, a także wchodzi w skład złożonych suplementów sportowych, stosowanych w celu poprawy zdolności wysiłkowych i podwyższenia poziomu testosteronu. Tribulus i argininę znajdziemy także często w preparatach opracowanych typowo celem poprawy zdolności seksualnych.

Tribulus działa szczególnie dobrze w połączeniu z ZMA i/lub DAA.

Polecane produkty z kategorii Tribulus Terrestris

Trec – Tribulon

ActivLab – Tribu Stallion

Trec – Testosterone Booster – TRIBULUS + ZMA GRATIS

Hi-Tec Nutrition – Tribulus Terrestris

ActivLab – Tribuactive B6

Trec – TRIBULON BLACK

Olimp – Tribusteron 90

Fitmax – Tribu up

SFD – Libido

Olimp – Erekton

Ostrovit – Tribulus Terrestris 90

Vitalmax – Tribulus Terrestris Super Caps

QNT – Tribulus

Tested Nutrition – Tested Tribulus 90%

Zobacz także:

DAA

ZMA

Produkty specjalne: Berserk Labs – T-Steron

Produkty specjalne: Universal Nutrition – Animal Test

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów