<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: siła, masa, regeneracja, wytrzymałość

Stack kreatynowy to złożony suplement specjalnego przeznaczenia. Jak podpowiada nazwa, podstawą takiego suplementu jest kreatyna.

W ofercie producentów znajdziemy różne produkty, od prostych mieszanek kilku form kreatyny i aminokwasów lub witamin, po bardzo złożone, kompleksowe suplementy (np. Universal Storm, Trec Nitrobolon).

Zwykle zatem Stack kreatynowy kojarzy się z zaawansowanym suplementem, opracowanym w celu maksymalnego zwiększenia możliwości osoby trenującej – siły, masy i wytrzymałości. Stacki kreatynowe to zdecydowanie jedne z najmocniejszych substancji o takim działaniu, dostępne legalnie i działające bez szkody dla zdrowia (pod warunkiem prawidłowego stosowania).

Staki kreatynowe były rewolucyjnym krokiem w suplementacji sportowej, szczególnie dla uprawiających kulturystykę i strong man. Zawierają one szereg substancji potęgujących działanie kreatyny, jak i swoich własnych nawzajem.

Storm - legendarny, silny stack kreatynowy firmy Universal Nutrition

Storm – legendarny, silny stack kreatynowy firmy Universal Nutrition

Dobry stack kreatynowy zwiększa wydolność, poprawia efektywność treningu oraz znacząco zwiększa siłę i masę mięśniową. Oczywiście jak w przypadku każdego suplementu, jest to jedynie dodatek do diety i treningu, które to ukierunkowane są na konkretny cel.

Zastosowanie staków kreatynowych przed treningiem pozwala trenować ciężej, dłużej i efektywniej. Stacki kreatynowe znacząco przyśpieszają regenerację po treningową.

Siłą stacków kreatynowych nie jest tylko sama kreatyna, ale również substancje o działaniu energogennym oraz zwiększające produkcję tlenku azotu NO w organizmie. Rośnie siła, przyśpiesza transport składników odżywczych i tlenu. Pojawia się pożądane zjawisko tzw. “pompy mięśniowej”

Tlenek azotu (NO) w organizmie człowieka odpowiada za prędkość komunikacji między komórkami. Zwiększenie produkcji tlenku azotu powoduje rozkurczenie ścianek naczyń krwionośnych, oraz hamowanie agregacji płytek krwi (odpowiedzialnych za lepkość krwi), czego efektem jest kilkukrotne zwiększenie tempa oraz ilości przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz w mięśniach. Efektem tego jest zwiększone nagromadzenie tlenu oraz składników odżywczych (transportowanych przez krew) w komórkach mięśniowych. Daje to efekt napięcia i “napompowania” mięśni, co idąc dalej wpływa na znaczny przyrost siły oraz masy mięśni.

Nitrobolon - popularny stack kreatynowy | Fot. trec.pl

Nitrobolon – popularny stack kreatynowy | Fot. trec.pl

Wiele stacków kreatynowych ma bardzo rozbudowany skład. Tauryna czy też Arginina to obok kreatyny dopiero początek zaawansowanej listy składników wzmagających produkcję tlenku azotu.

Polecane produkty z kategorii Stack kreatynowy

Universal Nutrition – Storm

Trec – NitroBolon II powder

Hi-Tec Nutrition – A.M.G

Iron Horse – Anabolic Dream

ActivLab – Crea Shot 2.0

Dorian Yates – CREAGEN

Arnold Schwarzenegger Series – Iron Cre3

Myprotein – Fuse

QNT – Creatine X3 Elite

Olimp – Creatine Xplode

Controlled Labs – Green MAGnitude

Gaspari Nutrition – Size ON Max Performance

Trec – Nitrobolon Energized

Zobacz także:

Kreatyna

L-Arginina / AAKG

Beta-alanina

Przedtreningówka (pre-wourkout)

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów