<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: dieta i odchudzanie, zdrowie i uroda, gotowanie

Spray do smażenia to preparat, który pozwala na przygotowanie potraw smażonych bez użycia tłuszczu. Dzięki temu osoby dbające o zdrowie i sylwetkę nie muszą całkowicie rezygnować ze smażenia.

Nawet dietetyczne, zdrowe posiłki (np. omlet z białek jaj i płatków owsianych, jajka “sadzone”) mogą zostać przygotowane bez obciążenia ich olejem. Wystarczy spryskać patelnię sprayem.

Największą zaletą tego wygodnego rozwiązania jest znacznie mniejsza ilość kalorii w końcowej potrawie. Przygotowanie wersji potrawy znacznie lżejszej niż jej alternatywa smażona na oleju ma szczególne znaczenie w przypadku osób, które kontrolują kalorie, takich jak sportowcy zbijający wagę (kulturystyka, fitness, sporty walki, itd), jak i osoby walczące z nadwagą lub po prostu chcące się “wyrzeźbić”.

Popularny spray do smażenia firmy Berkley & Jensen

Popularny spray do smażenia firmy Berkley & Jensen

Spray do smażenia pozwala stworzyć na patelni barierę zapobiegającą przywieraniu i wspomagającą proces smażenia. Bardzo ważne jest, aby patelnia nie była zbyt mocno nagrzana, oraz aby spryskiwać ją sprayem tuż przed smażeniem.

To ważne ponieważ nie możemy “spalić” spray. Dość szybko uzyskuje temperaturę po czym zaczyna spływać z powierzchni zamiast do niej przylegać.

Produkt tego typu co prawda nie nadaje się do głębokiego smażenia, ale świetnie sprawdza się w przypadku smażenia mięs, ryb, jajek, warzyw, podsmażania bądź grilowania.

Polecane produkty z kategorii Spray do smażenia (cooking spray)

Berkley&Jensen – Bezkaloryczny olej do smażenia

PAM Conagra Foods – PAM

Euro-Goal – Oli-Oli olej rzepakowy do smażenia

Zobacz także:

Artykuł: Spray do smażenia a dieta

Produkty typu 0 kcal

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów