<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: pobudzenie, wytrzymałość, siła, anabolizm, motywacja

Wielu trenujących korzysta z jakiejś formy pobudzenia i wspomagania przed treningiem. Od najprostszej kawy na pobudzenie (zobacz także: kofeina i guarana), przez składniki zwiększające anabolizm i pompę mięśniową (wybrane formy kreatyny i argininy), po zaawansowane preparaty o wymyślnym i złożonym składzie, dostarczające wielu tego substancji w jednej porcji.

Środki takie czyli pre-workout, NO booster czy też po prostu przedtreningówka. Są to produkty około treningowe, do zastosowania głównie przed wysiłkiem, których zadaniem jest mobilizacja do wysiłku, wytworzenie środowiska anabolicznego oraz dodanie energii celem zwiększenia wydolności.

Dzięki temu możemy trenować intensywniej, dłużej i skuteczniej. Posiadamy większą motywację, a nasz wysiłek jest efektywniejszy i przyjemniejszy. Pre-workout często zawierają jakąś formę kreatyny. Można uznać je za wersję stacków kreatynowych, zorientowaną na maksymalne pobudzenie i pompę mięśniową, a także zwiększenie motywacji.

Złożone przedtreningówki należą obecnie do bardzo popularnych suplementów i są pożądane. Ambitne wymagania ówczesnego świata stawiają przed ludźmi wyzwania. Często oznacza to mniej snu, mniej czasu, mniej siły i energii. W ten sposób, gdy brakuje nam energii, trudno jest o efektywny, dynamiczny trening. Z wielką pomocą przychodzą nam produkty typu pre-workout. Dzięki nim organizm może na jakiś czas “zapomnieć” o tym i działać na pełnych obrotach.

Peak Plutonium - bardzo solidna przedtreningówka

Peak Plutonium – bardzo solidna przedtreningówka

Przedtreningówka to zwykle złożona formuła wysoko skoncentrowanych, potęgujących i uzupełniających swoje działanie składników, która rozwiązuje jedną z najczęstszych przyczyn braku efektów w sporcie – brak energii i motywacji. I dotyczy to sportowców praktycznie wszystkich dyscyplin i osób aktywnych w ogóle. A jeśli już coś robić – najlepiej robić to na 100%.

W przypadku sportowców, którym zależy na wzroście masy i siły mięśni, poleca się NO boostery i inne preparaty zwiększające efekt tzw. pompy mięśniowej (pump). Produkty takie zwykle zawierające Argininę / AAKG, cytrulinę, kreatynę oraz substancje energetyzujące. Z kolei jeśli zależy nam głównie na wzroście wytrzymałości i energii, bez efektu pompy, lepiej jest sięgnąć po środki o innym składzie.

Anabolizm, energia, pobudzenie i motywacja to nie wszystko. Produkty tego typu (np. Trec S.A.W) powodują silną waskularyzację żył. Przedtreningówki mają więc zastosowanie wszechstronne.

S.A.W | Fot. trec.pl

S.A.W | Fot. trec.pl

Produkty typu pre-workout, choć nie są typowymi reduktorami tłuszczu, często poprzez swój skład i działanie znacząco wspomagają utratę tkanki tłuszczowej.

Przyjmowanie takich preparatów nawet jeżeli ma miejsce przed treningiem, wpływa korzystnie na przyśpieszenie regeneracji po wysiłkowej.

Polecane produkty z kategorii Przedtreningówka

Peak – Plutonium

Trec – SAW

Iron Horse – HIGH KICK

MHP – Anadrox Pump & Burn

Naturals Premium – SLAM Performance Energizer Formula

SFD – PURE BETA ALANINE

ALLNUTRITION – Beta-Alanine Endurance Max

Universal Nutrition – Shock Therapy New Formula

Optimum – Gold Standard Pre-Workout

BSN – N.O.-Xplode 3.0

Ostrovit – PUMP Pre-Workout Formula

Fitness Authority – Xtreme Napalm Loaded with Vitargo

Universal Nutrition – Animal Pump

Trec – AAKG HardCore

Iron Horse – Anabolic Dream

Megabol – Nitrogliceryna

MusclePharm – Assault

Cellucor – C4 G4 Chrome

SFD – Complete Workout Support V2

Zobacz także:

Beta-alanina

L-Arginina

Stack kreatynowy

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów