<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: zwiększanie poziomu testosteronu i libido, regeneracja, siła, koncentracja, PCT

DAA czyli kwas D-asparaginowy jest aminokwasem niebiałkowym, odpowiednikiem kwasu L-asparaginowego, jednak o odmiennej konfiguracji przestrzennej. Ma to wpływ na aktywność biologiczną tego związku. DAA ma spore zastosowanie we wspomaganiu wysiłku sportowego.

Badania wykazują, że DAA jest w stanie zwiększyć poziom testosteronu w organizmie. Suplementacja kwasem D-asparaginowym może wywoływać zwiększone uwalnianie hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH) z podwzgórza, hormonu luteinizującego (LH) i hormonu wzrostu (GH) przez przysadkę mózgową, oraz oczywiście testosteronu przez jądra.

W badaniach wykazano także, że kwas D-asparaginowy zwiększa również wydzielanie tlenku azotu i ludzkiego hormonu wzrostu (HGH). Poza tym ma także wpływ na poziom dopaminy i GABA.

Strong!

Strong!

Wpływ jaki kwas D-asparaginowy DAA wywiera na poziom hormonów może mieć bardzo szerokie zastosowania we wspomaganiu wysiłku fizycznego w wielu dyscyplinach sportowych. DAA znajduje także zastosowanie jako uzupełnienie PCT – po cyklu sterydów anaboliczno-androgennych, aby przywrócić normalną pracę jąder i poziom wydzielanego przez organizm własnego testosteronu.

Kwas D-asparaginowy (DAA) wykazuje silny efekt fizjologiczny polegający na znacznym podnoszeniu poziomu hormonu luteinizującego (LH) i tym samym nasileniu biosyntezy testosteronu u mężczyzn z cholesterolu. A jak wiemy, wysoki poziom tego androgenicznego hormonu stymuluje anabolizm, prowadząc do szybkiego przyrostu siły i masy mięśniowej, oraz poprawy regeneracji po treningu.

Suplement DAA | Fot. trec.pl

Suplement DAA | Fot. trec.pl

DAA jest silnym stymulantem seksualnym – wyraźnie wpływa na libido, wzmacnia erekcję i przedłuża czas trwania stosunku.

Typowe cechy suplementów zawierających DAA:

– zwiększa poziom testosteronu i anabolizm mięśni

– wspomaga funkcje seksualne

– zwiększa wytrzymałość podczas treningu

– poprawia samopoczucie, koncentrację oraz regenerację po wysiłku

Kwas D-asparaginowy DAA dostępny jest w tabletkach, kapsułkach oraz w proszku. Suplement ten przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a suplementacja z jego udziałem nie powinna trwać dłużej niż 8 tygodni.

Dawkowanie
w suplementacji sportowej to średnio 3 – 4g na dobę, przyjmowane przed 1 – 2h przed aktywnością fizyczną / przed snem.

Polecane produkty z kategorii Kwas D-asparaginowy DAA

4+ Nutrition – DAA+

ActivLab – DAA 1000 (tabletki)

ActivLab – DAA Xtra

Berserk Labs – T-Steron

Megabol – DAA-stin

Trec – DAA Ultra

Scitec nutrition – DAA Pro

PharmaFreak – Anabolic Freak

Hi-Tec Nutrition – Black Devil

Zobacz także:

Tribulus

ZMA

Artykuł: Kwas D-asparaginowy – naturalny doping?

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów