<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: odchudzanie, termogenik, regulacja metabolizmu

Ketony malinowe (Raspberry ketones) to naturalnie występujące w żywności (maliny) związek fenolowy. To ketony nadają malinom ich charakterystyczny, przyjemny zapach. Z chemicznego punktu widzenia, budową podobne są do kapsaicyny. Zarówno ketony malin jak i kapsaicyna uważane są za skuteczne reduktory tkanki tłuszczowej. Z powodzeniem stosowane są także w profilaktyce antynowotworowej.

W przemyśle spożywczym ketony malinowe używane są jako naturalny aromat. Z kolei w suplementach diety – jako środek wspomagający odchudzanie.

Wykazano bowiem, że ketony malinowe zmniejszają ryzyko zatłuszczenia, nawet na wysokokalorycznej diecie. Ponad to modyfikują korzystnie profil lipidowy krwi, wpływają na aktywność noradrenaliny, oraz przyśpieszają tempo przemiany materii, co pozwala na utrzymanie właściwej wagi.

Ketonom malinowym przypisuje się również znaczące zmniejszenie absorpcji tłuszczów w organizmie, a także wpływ na szybszą oksydację (utlenianie, spalanie) kwasów tłuszczowych. Keton malinowy to związek, który powoduje zoptymalizowanie pracy całego metabolizmu i regulację glukozy w organizmie. Wpływa korzystnie na stan zdrowia oraz “uczy” organizm prawidłowej gospodarki węglowodanami!

Wszystkie te cechy pozwalają na skuteczne wspomaganie procesu odchudzania. Dodatkowo związek ten pośrednio zmniejsza stopień otłuszczenia wątroby, oraz wpływa pozytywnie na wyniki badań u osób z zdiagnozowaną cukrzycą typu 2.

Ketony malinowe - OstroVit

Ketony malinowe – OstroVit

Właściwości, które wykazują ketony malinowe to m.in.:

– reguluje metabolizm

– przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

– wykazuje działanie termogenicznie (podnoszenie temperatury ciała)

– zwiększa lipolizę (rozkład komórek tłuszczowych) oraz eliminuje zły cholesterol

– zapobiega lipogenezie (tworzeniu i odkładaniu się tkanki tłuszczowej)

– przyspiesza rozpad zgromadzonej tkanki tłuszczowej

W suplementacji sportowej raspberry ketones stosuje się wraz z kofeiną, zieloną herbatą i innymi związkami o działaniu termogenicznym, jako element wspomagania odchudzania. Ketony malinowe uważane są za bezpieczny, ale skuteczny sposób na wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy jakości sylwetki.

Ketony malinowe wchodzi w skład zaawansowanych spalaczy tłuszczu, ale występują także jako mono-preparat.

Dawkowanie zalecane wynosi około 200mg na dobę.

Ciekawostki

1. Regularne przyjmowanie ketonów malinowych zmniejsza konsekwencje niedoboru kwasów tłuszczowych Omega-3 (oddziałuje na te same obszary organizmu).

2. Same owoce malin? Z pewnością są pyszne i zdrowe, ale też drogie. Niestety nie pozyskamy z nich odpowiedniej ilości ketonów. W świeżych owocach malin koncentracja polifenoli jest stosunkowo niewielka. W 1kg owoców występuje zaledwie około 1mg ketonu malinowego. Przy zalecanej dawce dziennej 200 mg nie ma możliwości pozyskania tego z samych owoców. Z racji wysokich kosztów pozyskiwania z naturalnych źródeł ketony malinowe syntetyzowane są na przemysłową skalę.

Polecane produkty z kategorii Ketony malinowe

Starpharma – Raspberry SlimForte (KETONY MALIN) – 30 tab

Ostrovit – Raspberry Ketons – 90tab

UNS – Fat Off – 90tab

Olimp – Vita-Min Multiple Lady – 60tab

Olimp – ThermoStim Hardcore – 60kap

Olimp – Sweet Dreams Lady P.M. Shake – 750g

Olimp – Define It Lady – 60tab

Zobacz także:

Ketony malinowe – bezpieczne odchudzanie

Reduktory tkanki tłuszczowej

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów