<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: pobudzenie, koncentracja, motywacja, odchudzanie, afrodyzjak

Johimbina (Yohimbine) jest naturalnie występującym alkaloidem. To organiczny związek chemiczny, uzyskiwany z kory drzewa z gatunku Johimba lekarska. Na rynku dostępna w postaci chlorowodorku.

Johimbina jest składnikiem niektórych przed-treningówek, jednak przede wszystkim suplementów na odchudzanie, a konkretnie mocniejszych środków o działaniu termogenicznym. Odpowiednie dawkowanie oraz przyjmowanie Johimbiny wraz z kofeiną znacząco nasila procesy lipolizy poprzez wzrost stężenia noradrenaliny w organizmie. Ponadto Yohimbina jest powszechnie znana jako afrodyzjak – środek zwiększający potencję (nasilony dopływ krwi do narządów płciowych).

Działanie Johimbiny polega przede wszystkim na pobudzaniu ośrodkowego układu nerwowego i ośrodków nerwowych w rdzeniu kręgowym, poprzez blokowanie receptorów adrenergicznych alfa-2 (Johimbina jest antagonistą receptorów alfa-2).

Johimbina

Johimbina

Do podstawowych zadań johimbiny zalicza się wzrost stężenia adrenaliny w organizmie, a także oraz stymulacja metabolizmu. Johimbina to skuteczna broń w walce z tzw. trudnym tłuszczem (brzuch, uda), którego redukcja zwykle idzie bardzo opornie.

Stąd dodanie jej do składu reduktora tkanki tłuszczowej znacząco zwiększa jego potencjał i moc. Trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ organizm może nie być gotowy na duże i długotrwałe pobudzenie. Dlatego też często na opakowaniach znajdziemy informację, aby przyjmowanie suplementu rozpocząć np. od połowy, a nie od pełnych dawek.

Skutki uboczne mogą dać się odczuć. Johimbina jest skutecznym rozwiązaniem w walce z tkanką tłuszczową, pomaga także zwiększyć koncentrację, jednak jej nadmierna ilość może doprowadzić do drżenia, stanów lękowych a nawet halucynacji. Składnika tego powinny unikać osoby mające problemy z sercem, nadciśnieniem i tarczycą.

Dawkowanie – za optymalną dawkę johimbiny uważa się ok. 0.2mg na kg masy ciała, zazwyczaj jednak spotyka się dawki (i są one wystarczająco skuteczne) rzędu 5 – 10mg.

Polecane produkty z kategorii Johimbina

Vpx – Redline ultra hardcore

Muscle Meds RX – MethylBurn Extreme

ProSupps – Vanish

Nutrex – Lipo-6 Black

Nutrex – Lipo 6 Black Hers Ultra Concentrate

Nutrex – Lipo 6 Black Ultra Concentrate

Zobacz także:

Reduktor tkanki tłuszczowej

VPX Redline Ultra Hardcore

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów