<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: siła, wytrzymałość

Inozyna to interesujący i być może nie do końca doceniony związek. Należy do tzw. nukleozydów purynowych. Zbudowana jest z hypokasntyny i rybozy, w organizmie powstaje z procesie degradacji adenozyny przy udziale enzymu deaminazy adenozyny (ADA).

Inozyna bierze udział w przemianach energetycznych, może pomóc obniżyć poziom kwasu mlekowego w komórkach mięśniowych oraz przedłużyć możliwość wykonywania wysiłku. Suplementy zawierające inozynę stosowane są jako uzupełnienie diety i element wspomagania wysiłku, zwłaszcza w dyscyplinach o charakterze wytrzymałościowym, ale także wytrzymałościowo-siłowym i siłowym.

Inozyna dostępna jest zarówno w postaci monopreparatów, jak i jako składnik środków złożonych, w tym w niektórych stackach keratynowych.

Inozyna

Inozyna podnosi poziom ATP (inozyna jest prekursorem ATP, które to jest podstawowym źródłem energii w organizmie), wzmaga siłę i wytrzymałość. Jest suplementem energetycznym mającym wpływ na jakość wysiłku fizycznego. Wzrost poziomu ATP powoduje możliwość wykonania dłuższego wysiłku i na wyższym poziomie.

Dawkowanie: ok 1 do 2g na dobę, przed i po treningu.

Polecane produkty

TREC – REACTOR PRO 3

VITALMAX – INOSIN CAPS

SWANSON – INOSINE

NUTREND – INOSINE

HI-TEC NUTRITION – CREASTERON

TREC – RED FASTER

TREC NITROBOLON II POWDER

Zobacz także:

Jaką kreatynę wybrać

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów