<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: pobudzenie, wytrzymałość, odchudzanie

1,3 Dimethylamylamine, Geranamina, DMAA, 1,3-dimetyloamylamina™ czyli po prostu Geranium, to organiczny związek chemiczny występujący w niewielkich ilościach w olejku geranaminowym. Jest on pozyskiwany z rośliny Pelargonium odoratissimum.

DMAA jest zaliczane do amin alifatycznych. Związek ten wpływa na aktywność neuroprzekaźników, w tym katecholamin, z jednej strony hamując wychwyt zwrotny noradrenaliny, z drugiej zwiększając jej produkcję. Wykazuje silne działanie pobudzające i termogeniczne.

Geranamina pojawiła się w suplementach diety zupełnie nie dawno. Po względnie krótkim czasie zniknęła. Jednak koncerny farmaceutyczne interesowały się nią już dawno temu. DMAA bywa porównywane do efedryny.

1,3-DMAA - warto przyjrzeć się uważnie

1,3-DMAA – warto przyjrzeć się uważnie

Geranium działa silnie pobudzająco, wyraźnie poprawia zdolności wysiłkowe (fizyczne, jak i intelektualne). Potencjał tego środka jest szczególnie odczuwalny w połączeniu z kofeiną.

DMAA, zanim zostało zakazane, wchodziło w skład różnych preparatów, głównie o działaniu pobudzającym (reduktory tłuszczu, stacki przed-treningowe).

 

Geranium zdecydowanie NIE powinno być stosowane przez osoby przed 18 rokiem życia, oraz osoby nadwrażliwe na działanie stymulantów.

DMAA zostało dodane przez Światową Agencję Antydopingową (The World Anti-Doping Agency) do listy substancji zabronionych.

Dawkowanie około 5 – 50mg na dobę.

Synonimy

Substancja ta występowała pod różnymi nazwami:

– Methylhexanamine

– Geranamine

– Geranium extract

– Geranium oil

– 2-amino-4-methylhexane

– 4-methyl-2-hexanamine

– dimethylamylamine

– DMAA

– 1,3-dimethylamylamine

– 1,3-DMAA

Doceniano pozytywne cechy DMAA, jednak był też szereg negatywnych, w tym potężne wahania nastroju – bardzo łatwe przechodzenie od euforii do szału, zaburzenia snu i koncentracji, depresje i inne. To właśnie wpływ na psychikę uważany był za główny problem podczas stosowania DMAA.

Polecane produkty z kategorii Geranium

Ze względu na status prawny, praktycznie nie znajdziemy legalnych suplementów z tym składnikiem. Jeśli szukany ponadprzeciętnego pobudzenia i efektu spalania tłuszczu, polecamy mocne termogeniki, takie jak VPX Redline Ultra Hardcore.

Zobacz także:

Reduktory tkanki tłuszczowej

cAMP

Artykuł: Geranium – niszczy bakterie i wirusy

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów