<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: odchudzanie i rzeźba, oczyszczanie organizmu

Diuretyki! Przy czym skupiamy się tutaj na legalnych suplementach i naturalnych składnikach (np. zioła), nie mówimy tu natomiast o lekach diuretycznych, dostępnych na receptę.

Zastosowanie diuretyków w suplementacji może budzić wątpliwości, czy też małe kontrowersję. Przyjrzyjmy się jednak faktom, i to w kontekście jedynie suplementów i środków (np. zielona herbata, zielona kawa, wyciągi ziołowe) o działaniu diuretycznym.

Mowa tutaj o działaniu moczopędnym, oczyszczającym, gdzie z organizmu usuwany jest nadmiar wody. Szczególnie wody podskórnej, co wypływa na poprawienie estetyki sylwetki. Mówiąc najprościej rzeźbimy się.

Trzeba jednak pamiętać, że aby ten efekt był zadowalający, musimy już posiadać względnie niski poziom tłuszczu w organizmie (BF). Diuretyki dokonują finalnego “szlifu” definicji mięśni – odkrywają detale.

Arbuterol - Diuretyk od firmy Universal

Arbuterol – Diuretyk od firmy Universal

Zastosowanie diuretyków jest więc wskazane, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru nagromadzonej wody podskórnej, aby uwydatnić zarys mięśni (“twardy” wygląd), jak i w celu oczyszczenia i usunięcia toksycznych substancji nagromadzonych w organizmie.

W suplementach diuretycznych często znajdziemy takie składniki, jak: wyciąg z mniszka lekarskiego, zielonej herbaty lub kawy, owoce jałowca, uva-ursi, i inne.

Diuretyki powinny być używane z głową, według zaleceń, aby uniknąć przykrych w skutkach efektów, takich jak odwodnienie.

Polecane produkty z kategorii Diuretyki:

Animal Cuts (termogenik nasilający diurezę)

MusclePharm – Shred Matrix

Universal Nutrition – Super Cuts 3

Scitec nutrition – Lean Boss

Scitec nutrition – Water Cut

Olimp – Żurawina uro-complex

Universal Nutrition – Arbuterol

PharmaFreak – Diuretic

Ripped Freak Diuretic | Fot. pharmafreak.com

Ripped Freak Diuretic | Fot. pharmafreak.com

Zobacz także:

Leki moczopędne diuretyki (Wikipedia)

Artykuł: Diureza – czyli odwodnij się przed zawodami bez diuretyków

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów