<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: siła, wytrzymałość, energia

β-alanina to organiczny związek chemiczny, należący do tzw. β-aminokwasów. Różni się L-alaniny układem wiązań chemicznych, przez co posiada odmienne właściwości biologiczne.

Beta-alanina to interesujący aminokwas. W połączeniu z histydyną tworzy β-alanylo-L-histydynę (karnozynę) – związek wykazujący właściwości antyoksydacyjne i buforujące.

W praktyce Beta-alanina dzięki swoim właściwościom pozwala na przedłużanie wysiłku – zwiększa wydolność, siłę i wytrzymałość podczas wysiłku, wpływa także korzystnie na regeneracje organizmu po jego zakończeniu.

Beta-alanina firmy Trec | Fot. trec.pl

Beta-alanina firmy Trec | Fot. trec.pl

Cechy beta-alaniny:

– zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni podczas treningu

– wpływa korzystnie na budowę beztłuszczowej masy ciała

– umożliwia szybszą regenerację po wysiłkową

Beta-alanina dostępna jest w postaci mono-preparatów, jak i złożonych preparatów aminokwasowych, stacków kreatynowych, zwłaszcza suplementów przed-treningowych (pre-workout).

Preparaty zawierające beta-alaninę polecane są szczególnie sportowcom dyscyplin wytrzymałościowo-siłowych i siłowych, do stosowania przede wszystkim przed treningiem. Beta-alanina znajdzie zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych, zarówno o charakterze tlenowym jak i beztlenowym.

Beta-alanina solidnie “pobudzi” nasze mięśnie do działania, wspomagając organizm w trakcie intensywnego i długotrwałego wysiłku fizycznego.

Dodatkowo aminokwas ten ogranicza zakwaszenie włókien mięśniowych, a regularnie stosowana wedle zaleceń – usprawnia układ nerwowy oraz układ krążenia.

Polecane produkty z kategorii Beta-alanina

Olimp – Beta-Alanine Xplode Powder

SFD – PURE BETA ALANINE

ALLNUTRITION – Beta-Alanine Endurance Max

Trec – Beta Alanine

4+ Nutrition – BETA A+

Fitness Authority – Crea Core

Trec – SAW

Zobacz także:

Artykuł: Beta-alanina i leucyna

Artykuł: Beta alanina – wytrzymałość i kondycja

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów