<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów

Zastosowania: booster testosteronu, przyswajanie składników odżywczych

6,7-dihydroxybergamottin (bergamotyna) to związek pochodzenia naturalnego, występujący między innymi w grejpfrucie i jego przetworach, a także w olejku z bergamotki i olejkach eterycznych zawartych w cytrusach.

6′,7′-Dihydroxybergamottin is a natural furanocoumarin found principally in grapefruit juice. Along with the chemically related compound bergamottin, it is believed to be responsible for the grapefruit juice effect, in which the consumption of the juice affects the metabolism of a variety of pharmaceutical drugs.

— en.wikipedia.org

6,7-dihydroxybergamottin posiada specyficzną cechę, polegającą na hamowaniu aktywności cytochromu P-450 – enzymu biorącego udział w metabolizmie wielu substancji (również tych używanych w suplementacji sportowej oraz w medycynie).

6,7-dihydroxybergamottin | Fot. wikipedia.org

6,7-dihydroxybergamottin | Fot. wikipedia.org

Bergamotyna bywa dodawana do niektórych preparatów, aby zwiększyć biodostępność i efektywność składników danego preparatu. Znajdziemy ją w suplementach zwiększających wydzielanie testosteronu, jak również w innych boosterach i przed-treningówkach, bądź w reduktorach tłuszczu.

Brak precyzyjnych wytycznych w kwestii dawkowania tej substancji.

Polecane produkty z kategorii 6,7-dihydroxybergamottin

Tested Nutrition – Tested Boost

Universal Nutrition – Animal Cuts

Universal Nutrition – Animal Test

Zobacz także:

Beta-ekdyson

<= Powrót do strony głównej Encyklopedii Suplementów