Dobrze się odżywiam, a moja waga pozostaje taka sama. Co robić?

Dobrze się odżywiam, piję dużo wody, uprawiam aktywność fizyczną, a moja waga stoi w miejscu.

Choć na początku możesz stracić dużo na wadze, to po pewnym czasie utrata wagi może zwolnić lub całkowicie się zatrzymać. Nawet jeśli uważasz, że robisz wszystko dobrze, możesz nie widzieć oczekiwanych rezultatów. Na utratę wagi wpływa wiele czynników, od braku snu po problemy zdrowotne. Być może nadszedł czas, aby przemyśleć swoją strategię odchudzania.

Ograniczasz za dużo kalorii.

Kiedy stosujesz dietę i ograniczasz zbyt dużą ilość kalorii na raz, to Twój metabolizm zaczyna zwalniać, co wymaga jeszcze większego deficytu kalorii, aby schudnąć. W międzyczasie hormon głodu (grelina) wymyka się spod kontroli, prowadząc później do przejadania się.

Skoncentruj się na unikalnych sygnałach głodu i sytości twojego ciała. Kiedy przestaniesz się nadmiernie ograniczać, twoje ciało przestanie odczuwać potrzebę nadmiernej kompensacji i przejadania się, gdy tylko będzie nadarzała się okazja. Kiedy jesz świadomie i zgodnie z prawdziwymi potrzebami swojego organizmu, wtedy pomaga ti zapobiegać epizodom przejadania się.

Jesz za dużo niezdrowej żywności.

Wiele osób często ma trudności ze schudnięciem, ponieważ jedzą zbyt dużo niezdrowej żywności. Zamiast tego odmierz porcje dowolnego jedzenia, aby uzyskać odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych.

Jesz więcej, niż ci się wydaje.

Ludzie często nie doceniają ilości spożywanego jedzenia i kalorii. Zapominają o garści orzechów lub połowie ciasta domowej roboty, które jedli w pracy w czasie zwiększonej aktywności mózgu. Napoje również wypadają z kalkulacji, a jeśli pijesz kawę z mlekiem lub słodzoną wodą, a czasem pozwalasz sobie na koktajl alkoholowy, to dostarczasz dużo kalorii poza głównymi posiłkami. Staraj się prowadzić dziennik żywności, w którym wpiszesz wszystkie posiłki, wszelkie przekąski i napoje.

Zamiast objadać się niezdrową żywnością, pomyśl o dostarczeniu swojemu organizmowi wartościowych kalorii.

Zdrowy deser owocowy.

Zjedz smaczny i cenny dla zdrowia deser.

Twoje treningi nie są efektywne.

Ciężko jest spalić wystarczająco dużo kalorii poprzez ćwiczenia, aby znacząco wpłynąć na wagę. Ćwiczenia to sposób na zwiększenie tempa przemiany materii, ujędrnienie mięśni i poprawę profilu ciała, ale nie spalają tak dużo tłuszczu, jak może ci się wydawać.

Aby schudnąć, musisz wykonywać ćwiczenia cardio o umiarkowanej intensywności (bieganie, jazda na rowerze, taniec) co najmniej pięć dni w tygodniu przez co najmniej 30 minut, ale zwykle potrzeba znacznie więcej, aby naprawdę spalić kalorie. Albo powinien to być trening interwałowy dwa do trzech dni w tygodniu i bardziej umiarkowany trening w pozostałe dni.

Trening siłowy jest tak niezwykle ważny dla utraty wagi, chociaż niektórzy ludzie trzymają się cardio, ponieważ pomaga spalać kalorie bez zwiększania beztłuszczowej masy ciała. Pamiętaj, że mięśnie są znacznie bardziej aktywne niż tłuszcz, więc im więcej mięśni nabierasz, tym więcej tracisz na wadze na dłuższą metę.

Nie śpisz wystarczająco dużo.

Brak snu może przyczynić się do przybierania na wadze. Kobiety, które spały pięć godzin na dobę, częściej przybierały na wadze niż kobiety, które spały siedem godzin na dobę. Niektóre badania wykazały, że mniejsza ilość snu może wpływać na metabolizm, powodując uczucie głodu, nawet gdy faktycznie nie jesteś. Brak snu może wpływać na wydzielanie kortyzolu, jednego z hormonów regulujących apetyt.

Istnieje również teoria, że ​​poruszamy się mniej, gdy nie śpimy wystarczająco dużo, co oznacza, że ​​spalamy mniej kalorii. Jeśli próbujesz schudnąć, wystarczająca ilość snu jest niezbędna!

Brak snu powoduje irytację, dezorientację, a nawet depresję lub złość. Postaw sobie na pierwszym miejscu sen, staraj się kłaść spać o tej samej porze każdego wieczoru i śpij około ośmiu godzin, jeśli możesz.

Wykonywanie rytuałów przed snem, takich jak gorąca kąpiel lub słuchanie muzyki, pomoże Ci się zrelaksować przed snem. Możesz także wypróbować drzemki, które mogą być świetnym sposobem na zmniejszenie stresu i zwiększenie wydajności.

Website | + posts

Mieszkanka uroczej wsi pod Wrocławiem. Z wykształcenia pedagog. Prowadzi blogi z zakresu prawidłowego odżywiania, zdrowia, kondycji fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej. Swoją pasją chce "zarazić" nie tylko najbliższe otoczenie.
Prywatnie szczęśliwa mężatka, matka dwójki dzieci i posiadaczka perskiego kota "Huberta".