Dobrze się odżywiam, a moja waga pozostaje taka sama. Co robić?

Stres i przyrost masy ciała idą w parze. Ciągły stres może zwiększyć produkcję kortyzolu, hormonu, który może powodować wzrost apetytu, a także dodatkowe gromadzenie się tłuszczu w jamie brzusznej. To jest duży problem, ponieważ tłuszcz w jamie brzusznej jest powiązany z cukrzycą, wysokim poziomem cholesterolu i innymi problemami zdrowotnymi.

Możesz poradzić sobie ze stresem, poświęcając codziennie kilka minut na relaks, pójście na masaż lub skrócenie czasu pracy i wydłużenie czasu odpoczynku.

Inne choroby.

Niektóre choroby i leki mogą przyczyniać się do przybierania na wadze. Ważne jest, aby wykonać badanie, jeśli szczerze przestrzegasz programu ćwiczeń, jesz zdrowe posiłki i nie chudniesz. Niedobór hormonów tarczycy może powodować spowolnienie metabolizmu i nie pozwalać ci schudnąć.

Istnieje wiele leków, które mogą powodować u niektórych osób przybieranie na wadze jako efekt uboczny. Są to hormonalne środki antykoncepcyjne, doustne sterydy, niektóre leki przeciwdepresyjne, leki na cukrzycę i leki przeciwpsychotyczne.

Wpadłeś w rutynę.

Każdy osiąga w pewnym momencie koniec procesu utraty wagi. Gdy Twoje ciało przystosowuje się do ćwiczeń, pracuje wydajniej i spala mniej kalorii. Może się okazać, że po początkowej utracie wagi Twoje postępy ulegną spowolnieniu i ostatecznie zatrzymają się. Oto kilka typowych przyczyn plateau:

  • W kółko te same treningi. Aby robić postępy, musisz rozwijać swoje ciało, więc pamiętaj, aby zmieniać jakąś część swojego programu co cztery do sześciu tygodni.
  • Za mało kalorii. Jeśli twoje ciało nie ma wystarczającej ilości paliwa, aby utrzymać poziom aktywności, możesz przestać tracić na wadze.
  • Przetrenowanie. Jeśli ćwiczysz zbyt dużo, twoje ciało czasami reaguje, zmniejszając ilość spalanych kalorii przez resztę dnia.

Dlaczego nie chudniesz? Może jesz zbyt dużo niezdrowych dodatków do żywności?

Sól kłodawska – właściwości.

Dobroczynny skład soli kłodawskiej pozwoli ci poczuć się zdrowszym i wzbogacić dietę o niezbędne minerały.

Być może nie będziesz musiał schudnąć?

Wielu z nas ma nierealistyczne wyobrażenia na temat zdrowej wagi i sylwetki. Oceń, czy istnieją prawdziwe powody, dla których musisz schudnąć? Czy jesteś zagrożony chorobami takimi jak cukrzyca lub choroby serca? Czy Twoje BMI jest w niezdrowym zakresie? Czy mieścisz się w idealnym przedziale wagowym?

Jeśli jesteś w grupie ryzyka, utrata wagi może być ważna dla Twojego zdrowia. Jednak jeśli jesteś bardzo blisko swojego celu i nie możesz pozbyć się ostatnich kilku kilogramów, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę musisz je zrzucić.

Website | + posts

Mieszkanka uroczej wsi pod Wrocławiem. Z wykształcenia pedagog. Prowadzi blogi z zakresu prawidłowego odżywiania, zdrowia, kondycji fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej. Swoją pasją chce "zarazić" nie tylko najbliższe otoczenie.
Prywatnie szczęśliwa mężatka, matka dwójki dzieci i posiadaczka perskiego kota "Huberta".