Co zrobić, gdy twoje oczy łzawią?

Często zewnętrzne czynniki drażniące: jasne światło, zimne, suche lub ciepłe powietrze, wysoka lub odwrotnie niska wilgotność, wpływają na to, że oczy swędzą i są łzawiące, ale istnieje szereg poważniejszych przyczyn częstego łzawienia. Dlaczego oczy są wodniste, co z tym zrobić i w jakich przypadkach należy natychmiast skontaktować się z okulistą, powiemy w tym artykule.

Niedobór witamin.

Często choroba objawia się nie tylko ogólnym zmęczeniem organizmu, ale także problemami z oczami. Mogą to być:

  • swędzenie,
  • łzawienie,
  • ból,
  • uczucie piasku w oczach,
  • zaczerwienienie i nie tylko.

Aby ustalić, jakich witamin brakuje, skonsultuj się z lekarzem i przebadaj się na zawartość witamin C, E, A, B, a także miedzi, selenu i cynku.

Aby zrekompensować brak witamin w organizmie, zaleca się przyjmowanie kompleksów witaminowych w kroplach, kapsułkach lub tabletkach, a także dodawanie do diety pokarmów zawierających niezbędne elementy, które pomogą utrzymać oczy w dobrej kondycji.

Nieodpowiednie soczewki kontaktowe.

Wybór soczewek wymaga starannego zapoznania się z ich ofertą. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę szereg cech, aby uniknąć dalszego pogorszenia wzroku i chorób oczu.

Aby wiedzieć, na jakie cechy należy zwrócić szczególną uwagę, należy poddać się diagnozie u okulisty, który wskaże szereg parametrów. Na przykład mogą to być: ciśnienie wewnątrzgałkowe, stan rogówki, percepcja światła, widzenie centralne i peryferyjne oraz wiele innych kryteriów.

Warto też pamiętać, że wybór soczewek na własną rękę jest niebezpieczny, jeśli cierpisz na szereg chorób oczu, o których nawet nie wiesz. W przypadku niektórych chorób zdecydowanie nie zaleca się noszenia soczewek, lepiej jest używać okularów. Do chorób tych należą:

  • jaskra
  • zwiniecie i podwinięcie soczewki
  • zez
  • różne urazy oczu itp.

Możesz odwiedzić specjalistę zarówno w klinice, jak i w dowolnej placówce Po otrzymaniu recepty i rekomendacji możesz bezpiecznie iść i kupić potrzebne soczewki.

Wybierając soczewki, należy zwrócić uwagę na ich materiał. Soczewki są za twarde lub odwrotnie miękkie – ten wybór jest całkowicie indywidualny. Soczewki mają również datę ważności, stąd mogą być przestarzałe i podrażniać oczy. Nie zapomnij o higienie soczewek!

Sól kłodawska zawiera niezbędne dla organizmu składniki, pozwalające zachować zdrowie.

Sól kłodawska – właściwości lecznicze.

Pamiętaj o oczach, wzrok to twój najważniejszy zmysł! Podaruj mu to, co najlepsze.

Kosmetyki złej jakości.

Czy zauważyłaś, że kiedy nosisz makijaż, Twoje oczy zaczynają łzawić, swędzą i czerwienieją?Chodzi o niskiej jakości kosmetyki i alergie na nie. Kosmetyki złej jakości to jeden z najważniejszych czynników, które mogą zaszkodzić twoim oczom, a nawet doprowadzić do podrażnienia i choroby oczu. Problem tkwi albo w tuszu do rzęs, albo w niedokładnej aplikacji cieni, których drobinki mogą dostać się do oka lub dolnej powieki.

Jeśli lubisz się malować, koniecznie zwróć uwagę na kompozycje i, jeśli to możliwe, kup kosmetyki hipoalergiczne.

Procesy zapalne związane z przeziębieniem.

W przypadku przeziębienia najczęstszym objawem podrażnienia oczu jest łzawienie i zaczerwienienie. Bardzo często zdarza się to przy infekcji. W takim przypadku lepiej skontaktować się z przychodnią lekarską.

Po wyznaczeniu leczenia przez lekarza pierwszego kontaktu z reguły oczy przestają łzawić po kilku dniach intensywnego leczenia.

Alergia.

Łzawienie, swędzenie i zaczerwienienie oczu są częstymi objawami reakcji alergicznej na jakiś produkt, pyłki, wełnę lub, jak wspomniano powyżej, kosmetyki. Zwykle łzy zaczynają płynąć, gdy znajdujesz się w pobliżu źródła alergenu lub coś zjesz coś, na co jesteś uczulony, więc pozbycie się takiego objawu jest dość proste: po prostu zażyj dowolny lek przeciwhistaminowy.

Website | + posts

Mieszkanka uroczej wsi pod Wrocławiem. Z wykształcenia pedagog. Prowadzi blogi z zakresu prawidłowego odżywiania, zdrowia, kondycji fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej. Swoją pasją chce "zarazić" nie tylko najbliższe otoczenie.
Prywatnie szczęśliwa mężatka, matka dwójki dzieci i posiadaczka perskiego kota "Huberta".