A6W – Aerobiczna szóstka Weidera

A6W czyli Aerobiczna szóstka Weidera to dobry, sprawdzony trening mięśni brzucha. Pamiętajmy jednak potrzebujemy jeszcze niskiego poziomu BF (body fat), czyli niezatłuszczonej sylwetki.

Ostatnio na siłowni padł gdzieś obok temat “szóstki Weidera”. Ja trening ten pamiętam, również stosowałem go sam i dobrze wspominam efekty (i ten ból mięśni :-)).

Legendarne A6W

Trzeba pamiętać że samo A6W owszem pomaga, ale nie jest metodą na spalenie zalegających złogów tłuszczu. Mówimy tu o osobach nieco bardziej obeznanych z treningiem. Osoby początkujące są skłonne twierdzić, że robiąc same brzuszki zgubiły tłuszcz. Tak – ale to za sprawą wysiłku (treningu), który dla Waszego organizmu jest w tym przypadku czymś nowym.

Aerobiczna 6 Weidera to zestaw ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni brzucha oraz poprawę ich definicji. Nazwa treningu jak można się domyślać, pochodzi od nazwiska jego twórcy.

A6W to sześć ćwiczeń, rozłożonych tak, aby pomóc osiągnąć maksymalne efekty w krótkim czasie. A konkretnie 42 dni, na które rozpisany jest ten plan.

Wykonuje się 6 ćwiczeń, na początku jest to jedna seria po sześć powtórzeń. Natomiast pod koniec są to 3 serie po 24 powtórzenia. Niech to jednak nie zwiedzie kogoś, kto chciałby powiedzieć “tylko?”.

Te ćwiczenia i metoda ich wykonywania to naprawdę mocna rzecz. Ważne jest, aby przerwy między ćwiczeniami i seriami były możliwie jak najmniejsze. I tu zaczyna się prawdziwy hardcore.

Osoby słabo wytrenowane mogą nawet nie być w stanie robić dzień po dniu tych ćwiczeń, ze względu na mocne “palenie” mięśni brzucha, które zbyt wolno się regenerują.

Ponadto nie każdy z ćwiczących dochodzi do końca, czyli 42. dnia. Jest to więc nie tylko próba dla mięśni, ale także próba charakteru.

"Six pack" | Fot. by germanuncut77 (germany) [CC-BY-SA-2.0] via Wikimedia Commons

“Six pack” | Fot. by germanuncut77 (germany) [CC-BY-SA-2.0] via Wikimedia Commons

Nie mniej ten plan treningowy może być bardzo pomocny w uzyskaniu takiego wyglądu brzucha, o jakim marzyliśmy.

Oczywiście jest to tylko składowa całego procesu. Znaczna część osób po prostu ma problemy z zalegającym, opornym tłuszczem w okolicy dolnych partii brzucha.

Niestety, ale A6W nie zda się na zbyt wiele, jeśli mamy cały “wór wylewającego się sadła” zamiast brzucha.

Podstawą są oczywiście odpowiednie odżywianie oraz treningi aerobowe wykonywane rano na czczo, lub po treningu siłowym (tudzież po wykonaniu A6W, jeśli to jedyny trening, który wykonujemy danego dnia).

Aerobiczna szóstka Weidera nie jest lekiem na wszystkie bolączki. A6W da świetne, dobrze widoczne efekty w przypadku “dorzeźbienia” brzucha, przy dość niskim poziomie tłuszczu.

W takim wypadku może pomóc w spaleniu resztek tkanki tłuszczowej i poprawie wyglądu mięśni brzucha. Szczególnie dołu brzucha, w którym zwykle zalega najbardziej oporne, niechciane sadło.

Jak więc wygląda plan?

Kliknij poniżej, aby zobaczyć zestaw ćwiczeń:

Trening mięśni brzucha A6W - Aerobiczna 6 Weidera

Trening mięśni brzucha A6W – Aerobiczna 6 Weidera

Jest to zbiór właściwie prostych ćwiczeń, do których nie potrzeba sprzętu i można wykonywać je gdziekolwiek.

Opis treningu:

1. Leżymy na płaskim podłożu, ręce układamy wzdłuż tułowia. Unosimy jedną nogę na zmianę, przy czym zachowując w kolanie i biodrze kąt 90 stopni, jednocześnie unosząc barki, ale bez odrywania tułowia od podłoża. Wytrzymujemy w tej pozycji około 3 sekund, zachowując maksymalne napięcie mięśni (możemy objąć dłońmi kolana ale nie przytrzymujemy).

2. Ćwiczenie to jest analogiczne do pierwszego, ale z tą różnicą, że unosimy obie nogi. Przytrzymujemy ok. 3 sekund i opuszczamy.

3. Ręce splatamy na karku i unosimy na zmianę raz jedną nogę raz drugą, zachowując w kolanie i biodrze kąt 90 stopni, jednocześnie unosząc barki, ale tak aby nie odrywać tułowia od podłoża. W tej pozycji wytrzymujemy ok. 3 sekund zachowując maksymalne napięcie mięśni.

4. Ręce splatamy na karku i podobnie jak w drugim ćwiczeniu unosimy jednocześnie obie nogi. Przytrzymujemy ok. 3 sekund

5. Ręce splatamy na karku, unosimy część barkową tułowia i utrzymując napięcie mięśni brzucha robimy “nożyce”.

6. Unosimy jednocześnie część barkową tułowia i obie wyprostowane nogi. Przytrzymujemy ok. 3 sekund.

A na koniec czujemy, jak zmasakrowaliśmy nasz brzuch. Ale przecież nic nie przychodzi łatwo.

Na zakończenie link do strony WWW z dodatkowymi informacjami:

http://www.6weidera.com/

Podsumowanie

A6W to popularny i skuteczny trening mięśni brzucha. Dotrwanie do końca nie jest tak proste, jak mogło by się na początku wydawać. Ale za to, przy zachowaniu zdrowego stylu życia możemy liczyć na nagrodę w postaci mocnych mięśni brzucha oraz dobrze dopracowanego wyglądu tej partii.

Powodzenia!