Zielona kawa – właściwości, smak, działanie

Zielona kawa? Jakie korzyści niesie ze sobą popularny ostatnimi czasy rodzaj kawy.

Zielona kawa – co to takiego

Kawa zielona to zwykła kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Po prostu kawa niepalona.

Wedle informacji podawanych przez producentów, zielona kawa redukuje łaknienie, a dzięki zawartości kofeiny i kwasu chlorogenowego przyspiesza spalanie tłuszczu i wspomaga odchudzanie. I faktycznie coś jest na rzeczy.

Zielona kawa dodaje także energii. Ma także podobno wspomagać redukcję cellulitu.

Ziarna zielonej kawy

Ziarna zielonej kawy

Można ją kupić w postaci kawy do zaparzania jak i w postaci suplementu z dodatkiem innych składników, potęgujących efekt spalania niechcianego tłuszczu.

Sam piłem zieloną kawę przez długi czas, 2 razy dziennie, w tym przed treningiem. Mogę powiedzieć że było i pobudzenie i potliwość. Generalnie korzystnie to wypływało na wygląd sylwetki, a nawet na samopoczucie.

Natomiast smak parzonej kawy zielonej jest szczerze mówiąc taki sobie. Można przywyknąć, zwłaszcza gdy ktoś lubi samą zieloną herbatę, to i w kawie zielonej znajdzie cień podobnych akcentów.

Co do odchudzania to jednak pamiętajmy, że podstawą są dieta i ćwiczenia. Dobre nawyki stosowane przez długi czas, a najlepiej na stałe. Produkty typu zielona kawa są cennym dodatkiem, ale wciąż tylko dodatkiem do całości.

Na koniec link do ciekawego „testu” zielonej kawy:

http://kif.pl/www/dietetyka/zielona-kawa-zmniejsza-wage-test/

Podsumowanie

Zielona kawa to ciekawy produkt, którego warto spróbować. Jest też jakoby „delikatniejszą” względem swojej palonej wersji.


Na co dzień związany z branżą IT – programista z wieloletnim doświadczeniem i początkujący bloger. A oprócz tego posiadam ogromne zamiłowanie do sportów siłowych i sylwetkowych oraz ogólnie zdrowego stylu życia. Nie jestem tylko teoretykiem – sam praktykuję od wielu lat. I staram się zachęcać innych 😉

Facebook Twitter LinkedIn Google+ Skype Xing 

  • anna

    Rzeczywiście, zgadzam się z opinią co do smaku kawy. Mnie też nie zachwycił dlatego szukam właśnie suplementu na bazie z jej ekstraktu. Wpadłam na stronę Green Coffee 5K. Jakie doświaczenie związane z tą formuła?

    • No niestety z Green Coffee 5K nie spotkałem się jeszcze. Jeśli zawiera sporo wyciągu – ok – ale warto też spojrzeć ekonomicznie. Na szczęście jest w czym wybierać – coraz więcej producentów wypuszcza coś z zieloną kawą – np. http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=262&produkt=30770 – i inne – jest w czym wybierać 🙂 Pzdr

  • Anna

    zielona kawa z pewnością jest zdrowsza od palonej, jedna z wiarą an temat jej właściwości odchudzających warto uważać. Jest dobra przy odchudzaniu i warto zapoznać się zefektami jakie niesie http://bonavita.pl/zielona-kawa-dobra-na-odchudzanie-zobaczmy-jak-dziala-i-jakie-przynosi-efekty ale najważniejsza w odchudzaniu nadal pozostaje dieta i wysiłek fizyczny