Prawdopodobnie najlepsze batony proteinowe na świecie…

… przynajmniej tak mógłby je reklamować duński producent – firma Nutramino.

Czy to najlepsze batony proteinowe?

Kto próbował tych batonów, za pewne tak by odpowiedział. Dziś rozwiniemy temat batonów białkowych, do którego dodamy nową pozycję, ale inną niż wszystkie.

Na rynku roi się o pysznych batonów białkowych w różnych smakach, niektóre są unikalne. Jednak Protein Bar od Nutamino to nie tylko pyszne batony, nie tylko znakomity skład wysokobiałkowego batonu. To także nasze ulubione batony (jak mars czy pyszne, kokosowe Bounty) w wersji białkowej!

Wszystkie batony Nutramino wyróżniają się fantastycznym smakiem – spróbuj raz a nie wrócisz do innych batonów proteinowych!

Każdy ma własne zdanie u gusta, ale dla mnie to prawdziwy czad!

„Wzięliśmy najlepsze batony na świecie i zrobiliśmy je jeszcze lepiej!”

Po spróbowaniu muszę przyznać jednoznacznie, że firma może być z siebie dumna!

Protein_Bar-av

Mega pyszne batony Nutramino Protein Bar

Podczas gdy Carlsberg reklamuje swoje piwo jako prawdopodobnie najlepsze (choć smakosze piwa nie zawsze się z tym zgadzają), inna duńska firma – Nutramino – mogła by reklamować swoje batony jako „zdecydowanie najlepsze batony białkowe…”.

Przynajmniej do czasu, gdy inny producent nie przebije ich.

Nutramino Protein Bar pod lupą

Produkt ten to:

– baton bogaty w białko

– przepyszny smak

– Idealny po treningu lub jako przekąska

Wartości odżywcze

Porcja 60-66g

Wartość energetyczna: 252 kcal

Tłuszcz: 7,4 g
– w tym nasycone 3,7 g

Węglowodany: 28g

Błonnik: 0,4g

Białko: 21g

Sód: 0,26g

Wartości odżywcze mogą się różnić zależnie od smaku.

Baton Nutramino Coconut zawiera popularną kombinację miękkiego kokosu oraz czekolady jednocześnie dostarczając 20g białka.

Crispy Chocolate Brownie jest źródłem białka o smaku czekoladowym. Na wierzchu znajdziesz połączenie pysznego miękkiego karmelu z preparowanymi ziarnami soi.

Baton Crispy Vanilla & Caramel jest pysznym źródłem białka o smaku waniliowym. Baton o smaku waniliowym otoczony w miekkim karmelu oraz preparowanymi ziarnami soi.

Z kolei Chunky Peanut & Caramel – snickers, który dostarcza 21g białka 🙂

W jak wypas!

Prawdopodobnie najlepsze batony proteinowe – podsumowanie

Co prawda od jakiegoś czasu mamy produkty 0 kcal, ale gdyby wcześniej były takie batony, to i redukcje były by przyjemniejsze.

Cena batonów to ich główny mankament, niestety. Ale z pewnością warto ich przynajmniej spróbować.

Dobrze że producenci idą w takich kierunkach.

Smacznego!


Doradca i tester supli 🙂

  • Dawid Ryżlak

    A ja ze swojej strony bym polecił Proteinissimo-Reduced in carbs baton Scitec’a a to dlatego, że jako typowy endomorfik muszę zwracać szczególną uwagę na węglowodany i cukry a w tym batonie jest ich ledwo ponad 7g w czym tylko 3g cukrów, a na dodatek ponad 8g białka:)

  • Myślę, że oprócz makro trzeba by wziąć pod uwagę skład – takie batony mają w sobie zwykle sporo śmieci i nie do końca dobrych dla zdrowia składników. Wersja Chunky peanut & caramel jest dość zdrową opcją, słodzoną wyłącznie maltitolem, ale każdy inny smak to śmieć gorszy niż najtańsze batony z najtańszego dyskontu. Np. crispy chocolate brownie to syrop glukozowy na drugim miejscu w składzie, olej palmowy, potem inwertowany syrop glukozowy, cukier, znów cukier, i dwa razy olej palmowy (jako substancja utrzymująca wilgoć i jako substancja zagęszczająca). Radziłabym uważać 🙂